19 Temmuz 2014

Dünyanın en çok kazanan modeli

Dünyanın en prestijli finans dergilerinden Forbes’in yaptığı son araştırmaya göre Gisele Bündchen yedinci kez dünyanın en çok kazanan modeli seçildi. Günlük kazancı yaklaşık 128.000 dolar olarak belirlenen Bündchen, bu rakamlarla finans sektörünün de nefesini kesmeye devam ediyor.


H&M, Chanel, Isabel Marant, Emilio Pucci, Balenciaga gibi moda sektörüne yön veren markaların değişmeyen yüzü Gisele Bündchen, 2014/2015 Sonbahar/Kış koleksiyonlarının da vazgeçilemeyen ismi. Geçtiğimiz yıl H&M için “Heart of Glass“ isimli şarkıyı seslendirmesi, Chanel’in makyaj koleksiyonu  Les Beiges için Avusturalyal’ı yönetmen Baz Luhrmann’ın yönettiği kısa filmde boy göstermesi de Brezilyalı modelin yenilikçi bir bakış açısıyla işini hakkıyla yaptığının göstergelerinden.


Forbes’e göre, 2001 yılından bu yana, Gisele’in kariyeri boyunca elde ettiği kazanç tahminen 386 Milyon Dolar. Enflasyon değerini de hesaba kattığımız da, 427 milyon dolarlık bir gelirle dünyanın en çok kazanan modeli olmaya devam edecek gibi görünüyor.


Gisele fotoğrafları için tıklayın.


-İnan Kırdemir

ETİKETLER: GİSELE BÜNDCHEN