24 Şubat 2020

Dolce & Gabbana'dan Corona Virüsü Araştırmalarına Tam Destek

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Dolce & Gabbana

Fotoğraf: Alessandro Lucioni/Gorunway.com

Corona virüsü dünya genelinde yayılmaya devam ediyor. Global moda şehirleri de olumsuz yönde etkileniyor henüz bir tedavi yöntemi geliştirilemeyen bu salgından. Milano Moda Haftası'nın son gününde bazı defileler ve etkinlikler iptal edildi. Bazı markalar da önlem almak adına davetsiz bir defile sunmak zorunda kaldı. Giderek artan vaka sayısı, medyaya yansıyan ölüm haberleri global bir sağlık sorunuyla karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor.

Hızlı ve etkin bir tedavi yöntemi geliştirmek için üniversitelerin, özellikle araştırma merkezlerinin yeterli bütçelere sahip olmaları şart. Bu konuya son derece hassas ve duyarlı yaklaşan İtalyan modaevi Dolce & Gabbana Milano'daki Humanitas Universitesi'ne sağladığı araştırma fonuyla bilimsel ve tıbbi araştırmaşarın yanında durmamız gerektiğinin altını çiziyor. 

Yaptıkları resmi açıklamada "Çin'den başlayan ve tüm insanlığı tehdit eden Corona virüsüne karşı bir şeyler yapmak zorunda hissettik. Doğru adımı atabilmek, doğru kişilerle çözüm üretebilmek önemliydi. Bu nedenle tıp alanında en başarılı üniversitelerden biri Humanitas Universitesi'yle birlikte hareket etmeyi tercih ettik" diyor Domenico Dolce ve Stefano Gabbana.

Açıklamanın devamı ise şöyle: "Büyük trajediler karşısında her çaba önemsiz görünebilir. Fakat Humanitas Direktörü Profesör Mantovani bize Afrika'daki bir sinek kuşu hakkında yazılmış bir fabelı anlattı. Bir yangında diğer tüm hayvanlar ormana ters yönde uçarken, asinek kuşu yangını söndürmek için su getirmeye devam etmiş. Yani her durumda bir şey yapmaya değdiğini anladık, çok küçük bir jest bile çok büyük önem taşıyor." 

Meraklısına not: Milano ve Bergamo'da kampüsleri bulunan Humanitas Üniversitesi tıp alanında aldığı ödüllerle İtalye ve Avrupa'nın en iyi üniversiteleri arasında gösteriliyor.

ETİKETLER: DOLCE & GABBANA , CORONA VİRÜSÜ , DOMENİCO DOLCE , STEFANO GABBANA , HUMANİTAS UNİVERSİTESİ , MİLANO , ÇİN