11 Haziran 2019

Adler'den Dönüştürülebilir Tasarımlar: Fan'tasia

YAZI: ZEYNEP GÜR

 

 

 

 

 adler

Adler'in 133 yıldır kusursuzluğa dönüşen zanaatkarlığı, zamanın ve mekanın ötesine geçerek "High Jewellery" kavramını daha sofistike ve elegan bir boyuta ulaştırıyor. Adler'in "modeli dönüştürülebilen" koleksiyonlarından Fan'tasia'ya yön veren naif tasarımlar, broş, bilezik ya da saç iğnesine dönüşüyor; son karar tabii ki Adler'in özgürleşmeye hazır kadınlarında. 

adler

Beyaz altından oluşan yelpaze motifi üzerindeki degrade safir ve pırlantaların harmonisi göz kamaştırıcı olduğu kadar büyüleyici de... Sebebi bu çok karakterli tasarımın aynı zamanda saç iğnesine dönüşen bir broş olması! 1.85 karatlık bir damla safir, 5.26 karat 17 adet damla pırlanta, 6.51 karat 121 degrade safir ve 118 adet pırlantadan oluşan Fan'tasia adlı incelikli broşun sergi alanı, Adler kadınının o anki ruh haline bağlı. 4 karat 11 adet damla pırlanta ve 3.37 karat 257 adet pırlantadan meydana gelen Fan'tasia adlı pırlanta bileziğinse broşa dönüşmesi an meselesi! 

Eski geleneklerle harmanlanan 133 yıllık ustalığın yeni eğilimlere yelken açtığı Fan'tasia koleksiyonu, adeta sınırların ötesinden sesleniyor. 

ETİKETLER: ADLER , MÜCEVHER , MUCEVHERDOSYASİ , FAN'TASİA