30 Eylül 2016

20 Yıllık Maison Margiela Tecrübesi Vetements'da

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Paris Moda Haftası’nın takviminde eksikliğini hissettiğimiz bir marka var: Vetements. Demna Gvasalia yönetimindeki Vetements’ın aykırı ruhunu artık çok iyi biliyoruz. Geleneksel olan her şeyin karşısında duran Vetements, moda haftalarının klasik takvimini de bu sezon itibari ile es geçiyor. Yüksek modanın asi ve hırçın ruhu, her yıl Şubat ve Eylül ayında düzenlenen moda haftalarının programında yer almayıp, kendi bireysel takvimini oluşturdu. Vetements için moda maratonu Ocak ve Haziran aylarında başlayacak.

VetementsVetements Summerbook

Bu ek bilgiyi bir kenara not edip, asıl haberimize geçelim. Vetements yaratıcı kadrosunda da büyük bir değişikliğe gidiyor. Maison Martin Margiela'nın deneyimli vizyonu Nina Nitsche'yı bundan sonra Vetements'ın kreatif takımında. Nitsche Gvasalia'nın kural yıkan hayal dünyasına çok uzak bir isim değil. Aksine, Gvasalia'nın Margiela yıllarında ikilinin birlikte çalışmışlığı bile var.

VetementsVetements Summerbook

Nina Nitsche'nın Vetements ekibindeki yeni görevi koleksiyon direktörlüğü. Gvasalia ve Nitsche işbirliğinden neler çıkacağını görmek için, önümüzdeki Ocak ayına kadar bekleyeceğiz.

ETİKETLER: VETEMENTS , DEMNA GVASALİA , NİNA NİTSCHE , MAİSON MARGİELA