27 Ekim 2021

Cool Dönüşüm: Carolyn Murphy x Mother

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

Carolyn Murphy, Mother denim

İklim değişikliği ve bununla bağlantılı olarak sürdürülebilirlikle yakından ilgilenen 90’ların süper modeli Carolyn Murphy moda dünyasındaki hamlelerine devam ediyor. Mother Denim’le yeni bir iş birliğine giden model kullanılmayan denim, sweatshirt ve tişörtleri yeniden yarattı. 14 parçadan oluşan koleksiyon Amerikan kültürünü yansıtırken, ikonik stile sürdürülebilir materyallerle yaklaşıyor.

Carolyn Murphy, Mother denim

2010 yılında kurulan markayla başladığı bu yolculuk için Murphy şu yorumu yapıyor; “Gardırobumun yaklaşık %60’ı ya ikinci el ya da vintage parçalardan oluşuyor. Tasarruf etmek benim için her zaman önemliydi belki de bunun sebebi grunge kuşağının bir parçası olmamdan kaynaklanıyordur.” New York’un onu çok beslediğini de söyleyen model, Paris’le stilini bir üst seviyeye çıkarttığının ve Londra’nın da ona Rock’n Roll parçaları bulma konusunda yardım ettiğinin altını çiziyor.

Carolyn Murphy, Mother denim

Ceketler, asimetrik pathcwork desenlerden oluşan etek ve denimlerin yanı sıra tasarımlarda Murphy’nin kendi karalamalarıyla detaylandırılmış pamuklu ev kıyafetleri de bulunuyor. Doğaya karşı güçlü bir saygıyla yetiştirildiğini açıklayan Murphy atık kıyafetlere karşı hepimizin sorumluluk alması gerektiğine inanıyor. Carolyn Murphy’nin Mother ile bir araya gelerek yarattığı bu kapsül koleksiyonun belirli bir geliriyse çevre vakfı olan Sierre Club’a bağışlanacak.

ETİKETLER: CAROLYN MURPHY , MODADA SÜRDÜRÜLEBİRLİK , VİNTAGE , MOTHER DENİM