22 Aralık 2015

Feminenliğin Esansını Keşfedin

DERLEYEN: İNAN KIRDEMİR

2012 yılında Roberto Cavalli, özgüven ve şehveti, cesaret ve çekiciliği temsil eden kadınlık vizyonunu yansıtan bir EDP tanıttı. Bu kokunun başarısı Roberto Cavalli’nin evreni keşfeden farklı özellikteki parfüm serisinin oluşumuna ilham verdi. Markanın son iksiri, Roberto Cavalli Essenza, Signature serisine bir geri dönüşü işaret ediyor. Orijinal kokunun tamamıyla yeniden yaratılmış hali, en yoğun ve ve lüks boyutunu vurgularken, maksimum çekiciliğe ve ekstrem seksapeliteye de göz kırpıyor.

cavalliDiğer tüm Signature serisi parfümlerinde olduğu gibi, Roberto Cavalli Essenza da jenerasyonunun en yetenekli parfümörlerinden biri olan Louise Turner tarafından dizayn edildi. Roberto Cavalli dünyasıyla ilgili engin bilgisi sayesinde, vahşilik ve sofistikeliğin mükemmel dengesini dikkat çekici bir şekilde kuran, büyüleyici bir oryantal floral koku distile etti. Roberto Cavalli Essenza provokatif acıbadem üst notasıyla açılış yapıyor. Bu dramatik başlangıç, sıcak ve baştan çıkarıcı kalp notası olan saf portakal çiçeğine evriliyor. Kapanış notası olan vanilya, kattığı gizemli dokunuşla, arkasında baş döndürücü ve merak uyandıran bir iz bırakıyor.

Roberto Cavalli Essenza’nın şişesi, bundan önceki serilerin estetik anlayışına sadık kalıyor. Nazik hatları, feminen bir silueti anımsatırken, ağır camdan yapılmış olması Roberto Cavalli’nin kaliteden ödün vermediğinin altını çiziyor. Kehribar rengi tonlarının gölgeli kullanımı parfümün altın derinliklerini, sıcaklık ve zenginliğinin bir sembolü. Şişenin kapağı, tasarımcının isminin baş harflerinden oluşan marka logosu ile şekillenmiş heybetli altın bir taç ile bezeniyor. Kapağın altındaki kaplan desenli halka ise vahşi ve evcilleştirilemez Roberto Cavalli kadınının doğasını yansıtıyor. Roberto Cavalli Essenza, baştan çıkarıcılığın esansını, sadece seksapel notalarla değil, ihtişamlı şişe tasarımıyla da buluşturuyor.

cavalli

Roberto Cavalli Essenza'yı bir de yaratıcısı Louıse Turner'dan dinleyin.

Cavalli dünyası ve markası sizin için ne ifade ediyor?

Cavalli dünyası güzel geçmişiyle çok renkli, dışa dönük ve canlı. Kayıtsız kalmak imkansız.

Roberto Cavalli hakkında ne düşünüyorsunuz?

Roberto Cavalli abartıyı seven, gerçek bir tasarımcı ve artist. Hayvan figür baskılarından çok daha fazlasını yapıyor. Kendi krallığını kontrol ediyor ve bu kontrolle güven duygusu kazanıyor. Kadınlar, onların duygusallığı ve karşı konulmazlığı üzerine çalışmaktan büyük zevk alıyor. Roberto Cavalli farklı bir tarza sahip ve bunu kreasyonlarına da yansıtıyor.

Cavalli kokusunu kullanan kadını mizaç, yaş ve hayat biçimi açısından nasıl değerlendirirsiniz?

Bu daha çok insanın kendine olan güveniyle alakalı bir soru. Çekicilik gözle görülür ve koku tüm odayı etkisi altına alır. Parfümü kullanan kişi farkedilmek ister. Kendine yalan söylemez, etkileyicidir ve çekiciliği kendine yakıştırır. Bu kokuyu kullanan kadın hayatı sever, ‘’yaşama sevinci’’ vardır, ne istediğini bilir ve ‘’gerçek’’ bir kadındır.

Hangi durumlarda bir Cavalli kadını Roberto Cavalli kokusunu kullanır?
Kadının bir parçası olan bir koku bu. Gerçek bir şans, kadın ile koku arasında oluşabilecek bir aşk...

Bu bir tanıtımdır 

ETİKETLER: ROBERTO CAVALLİ , ESSENZA , PARFÜM