27 Şubat 2020

Dries Van Noten'in Maksimalist Güzellik Portresi

YAZI: EKİN KURBETÇİ

dries-van-noten-beauty-make-up-paris-fashion-week-runway

Fotoğraf: Go Runway

Geçtiğimiz gün Paris Moda Haftası kapsamında gerçekleşen Dries Van Noten defilesi, kaotik bir sanatsallığa sahip. Farklı dokuların, desenlerin, renklerin ve katmanların bir araya geldiği şovun güzellik portreleri de koleksiyonla aynı temayı taşıyor.

dries-van-noten-beauty-make-up-paris-fashion-week-runway

Fotoğraf: Go Runway

80’lerin maksimalist güzellik portrelerinden dem vuran modellerin görünümlerinde yenilikçi saç uygulamaları kullanılmış. Saç ayrımına yerleştirilen kontrast tüylerle avangart bir saç aksesuarı elde eden artist Sam McKnight, neon saç spreylerine moda dokunuşlu bir alternatif sunmuş. Saç ayrımına uygulanan aksesuarlar, sezonun yükselen trendlerinden. Dries Van Noten ise bu trendi önümüzdeki kış için yeni bir bakış açısıyla ele almış. 

20-02/27/_can1099-1582806698.jpg

Fotoğraf: Go Runway

Modellerin makyaj görünümleri de saç tasarımlarındaki eforsuz kontrastlığa sahip. Gelişigüzel harmanlanan renkli bakışlar, göz kapaklarının pastelliğini dengeleyen derin ve iddialı kırmızının tonlarıyla kombinlenmiş. Deneysel, yenilikçi ve çarpıcı güzellik portrelerine ilham veren Dries Van Noten’in bu fotoğraflarını moodboard’umuza yerleştirmek üzere bir kenara kaydediyoruz.

 

ETİKETLER: PARİS FASHİON WEEK , DRİES VAN NOTEN , DEFİLE MAKYAJI , 2020-21 SONBAHAR/KIŞ