20 Ocak 2017

Burberry’nin Global Güzellik Elçisi, Iris Law

YAZI: E. ŞEVVAL YÜRÜTEN

Iris Law

Laura Jane Coulson tarafından çekilmiş Burberry kampanya fotoğrafı

Kocaman mavi gözleri, kahve küt saçları, büyük ve sıcak gülümsemesiyle tüm gözleri üzerine çeken, 16 yaşındaki tanıdık yüz Iris Law. Johnny Depp ve Vanessa Paradis’nin fransız modaevi Chanel’i ele geçiren kızları Lily-Rose Depp’in ardından, Hollywood ünlülerinin ikon çocukları arasına bir yenisi eklendi. Jude Law ve Sadie Frost’un olağanüstü genlerini taşıyan kızları Iris Law, Burberry Beauty’nin global güzellik elçisi olma onurunu kazandı. Cool tavrıyla dikkat çeken Iris, diğer Londralı it-girl’lere nazaran soğuk durmaktansa sevecen gülümsemesi ve tatlı cazibesiyle herkesi etkilemeyi tercih ediyor.


Iris Law

Laura Jane Coulson tarafından çekilmiş Burberry kampanya fotoğrafı

Sempatik Law’un moda kariyeri kısa bir süre önce Miu Miu’nun Pre-Spring/Summer 2017 Lookbook’unda yer almasıyla başladı. Ardından bir sonraki adım da Burberry oldu, ilk Burberry kampanyası olan Burberry Liquid Lip Velvet’in fotoğrafları ise günler önce yayınlandı. Iris Law verdiği röportajlarda her seferinde makyajla arasının iyi olduğunu, makyaj yaparken çok eğlendiğini belirtiyor. Güzellik ilham perisi Bridget Bardot olan Law, günlük hayatta sade ve minimal nude tonlarını tercih ederken, gece davetlerinde ise odağı aynı anda hem gözleri hem dudakları yapmamaya dikkat ederek dilediği gibi özgür davranıyor. Instagram ve fotoğraf çekimlerinden ilham alan 16 yaşındaki güzelin en sevdiği makyaj hilesi ise dudak ürünlerini göz kapaklarında kullanmak, hatta en cüretkar tonları bile!

Iris Law

Fotoğraf: @lirisaw

Law’un moda kariyerindeki bu ani sıçrayışın tek nedeni ünlü ebeveynleri ya da vaftiz annesinin ikonik model Kate Moss olması değil. İngiliz it-girl’ün Instagram sayfasında küçük bir gezinti yaptıktan sonra nasıl böyle büyük işi kaptığını anlamak oldukça kolay. Instagram’ı ruhsal moodboard’ı olarak tanımlayan Iris’te, jenerasyonuna ait özgür ruhlu bakışı görmek mümkün. Ailesi tarafından multidisipliner yetiştirilen genç güzel, gelişimini modellik, fotoğrafçılık ve ressamlık gibi birçok farklı kreatif alanda hala sürdürmekte. Burberry gibi ikonik bir İngiliz modaevini temsil ettiği için sürreal bir deneyim yaşadığını belirten Iris Law, sanat tutkusu, artistik vizyonu, otantik stili ve sempatik tavrıyla moda dünyasının yıldızı yüksek, taze isimlerinden.

ETİKETLER: GÜZELLİK , IT-GİRL , MAKYAJ , BURBERRY , IRİS LAW