EN VOGUE
EN VOGUE

19 Temmuz 2022

Ryan Gosling'in Yeni Kelimesi: "Ken-ergy"

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

barbie

WARNER BROS. PICTURES

Bildiğiniz gibi şu sıralar tüm dikkatimiz Greta Gerwig imzalı Barbie filminde. Setten gelen fotoğrafları bekliyor, yapılan resmi açıklamalardan ipuçları çıkarmaya çalışıyoruz. Tabii dört bir yanımızı saran pembe gücü ve "Barbiecore" akımını da ekleyelim.

Greta Gerwig’in yönetmen koltuğunda oturduğu, senaryosunu Noah Baumbach ile beraber kaleme aldığı filmin konusu hala gizemini koruyor. Kısacası hikayeye dair bilgimiz kısıtlı ancak beklentilerimiz büyük! Barbie rolünde izleyeceğimiz Margot Robbie de projenin beklenilenden farklı olacağını ve izleyicilere farklı bir Barbie dünyası sunacaklarını açıklamıştı daha önce verdiği demeçlerde.

Filmde Ken rolünde izleyeceğimiz Ryan Gosling de Barbie filmi için en az bizim kadar heyecanlı görünüyor. Hatta bizden daha da heyecanlı bile diyebiliriz. Öyle ki ortaya yeni bir kelime bile attı: Ken-ergy.

barbie

Hikayeyi biraz başa saralım.

Rosling, Chris Evans ile birlikte rol aldığı Netflix gerilim filmi The Gray Man'in galasında, rol arkadaşının kendisinden bir 'Ken bebeği' olarak bahsetmesi üzerine bununla gurur duyduğunu söylemesiyle başladı her şey. Rosling ET mikrofonlarına açıklamada "Belli ki hissedebildiğin o Ken-ergy bende var. Bununla gurur duyuyorum" dedi. 

Tabii haklı olarak Ken-ergy'nin ne olduğunu merak ettik hepimiz. Neyse ki yalnız değildik. Sunucu Lauren Zima da oyuncudan Ken-ergy'nin tam olarak ne olduğunu detaylandırmasını istediğinde, "Hayatında bir Ken varsa, Ken'de Ken-ergy olduğunu bilirsin." cevabını aldı. Bu tam olarak bir açıklama mı çok emin değiliz ama neyse.

Gosling, The Gray Man galasında olsa bile konuyu sık sık Barbie filmine ve Ken'e getirmekten de çekinmedi. Ve hatta biraz da ipuçları paylaştı: "Ken'in hayatı Gray Man'in hayatından bile daha zor bence. Ken'in parası yok, işi yok, arabası yok, evi yok. Bir şeylerle uğraşıyor."

Tüm bu soruların cevabını almak ve Ken-ergy'nin ne olduğunu öğrenmek için biraz daha bekleyeceğiz. Barbie filmine, 2023 yazında kavuşacağız. Fakat kim bilir, belki de Gosling bize ipuçları vermeye ve Ken-ergy'yi açıklamaya devam eder. Beklemedeyiz!

 

ETİKETLER: BARBİE , RYAN GOSLİNG