01 Temmuz 2022

2022'nin Beklenmedik İlham Perisi: Barbie

YAZI: ALICE CARY

DERLEYEN: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Anna Webber/Getty Images

Greta Gerwig imzalı Barbie filminin duyurusu yapıldığından beri hiçbir şey eskisi gibi değil. Margot Robbie ve Ryan Gosling'i bir araya getirecek film, gelecek yaz vizyona girecek ancak filmden gelen ilk fotoğraflar tatlı bir stil değişikliğini de beraberinde getirdi. Bu yaz; pembelerin başrolde olduğu Barbie etkili bir yaz. Moda dünyası da "Barbiecore" akımıyla pembenin büyüsüne kapılmış durumda.

2022'nin beklenmedik ilham perisi Barbie, pembeler içinde bir görünümü temel alıyor elbette. Yılın gözde rengi, pekçok markanın da radarına girmeyi başardı. Barbie filminden gelen görüntülerdeki Margot Robbie'yi bu konuda bir ilham perisi gibi düşünebiliriz. Robbie, pembenin başrolde olduğu görünümlerini neon renklerle birleştiriyor; kimi zaman 80'lerin esnek neon jimnastik aletleriyle paten kayıyor, kimi zaman plaja gidiyor. Ken rolünde izlediğimiz Ryan Gosling ise platin rengi saçları ve Barbie'ye uyumlu kostümleriyle karşımızda. 

Anna Webber/Getty Images

Birbirinden ünlü isimler de Barbie pembesinden etkilenmişe benziyor. Örneğin Megan Fox ve Machine Gun Kelly çifti... Machine Gun Kelly'nin yeni belgeseli Life In Pink'in galasında, ikili, pembenin başrolde olduğu görünümleriyle gerçek hayattaki Barbie ve Ken'e benziyordu. Her ikisi de bu vesileyle Londra merkezli tasarımcıları destekledi: Megan 2021 LVMH Ödülü sahibi Nensi Dojaka, MGK ise yükselen yıldız Chet Lo imzalı görünümler tercih etti. Ayrıca ertesi gün Megan, L'Alingi'nin kristal dolgulu mini çantasıyla giydiği Andamane'nin metalik ayrılıklarıyla Barbie'den ilham alan görünümüne devam ettirdi.

Bu yaz Barbie'yi stiline kanalize eden bir diğer önemli isim ise gotik siyah Balenciaga görünümünü, pudra pembeyle değiştiren Kim Kardashian'dı. Kardashian fermuarlı bir kapüşonlu ve Balenciaga Kum Saati çantasıyla görünümünü ekstra şekerli hale getirdi.

Görüldüğü gibi Barbie pembesi şu anda her yerde, ancak moda söz konusu olduğunda renk tonu Pierpaolo Piccioli'ye ait. Valentino'nun yaratıcı yönetmeni, 2022 sonbahar koleksiyonunun tamamını Pantone ile birlikte geliştirilen sıcak pembeye adadı. Koleksiyondan parçalar giyen sayısız yıldızın kanıtladığı gibi, pembe #Barbiecore için mükemmel bir seçim.

Anna Webber/Getty Images

Anna Webber/Getty Images

Tercihini pembeden yana kullanan isimler bu kadarla da sınırlı değil. Lizzo kıvrrımlı elbisesi, taytları ve mega platformlarıyla Barbie'yi andıran bir görünüm sergiledi; Simone Ashley, içindeki Barbie'yi BAFTA'larda ortaya çıkardı; Dua Lipa turdayken sahne dışında Valentino pembesi giydi ve Sebastian Stan Met Gala'da pembe bir görünümü tercih etti.

Anna Webber/Getty Images

Getty Images

Siz de bu yazın beklenmeyen ilham perisi Barbie'nin pembe rüzgarına kapılmak isterseniz, Aqua'nın Barbie marşı Barbie Girl'ü birkaç dinledikten sonra dolabınızdaki pembeleri öne çıkarabilirsiniz. Ve hazırsınız!

 

 

ETİKETLER: BARBİE , ÜNLÜ STİLİ