LIVING
LIVING

29 Nisan 2021

Yeni Bir Güne Başladığınız Yatak Odanızı Nasıl Tasarlamalısınız?

Yeni güne uyandığınız, günün yorgunluğunu attığınız evinizin en özel köşesi yatak odanız... İşte bu yüzden yatak odasının bizim için önemi büyük. Tabii bir de hayatımızın ortalama üçte birini uyuyarak geçirdiğimizi düşünürsek...

Bu içerikte yatak odalarınızla ilgili kim, ne, nerede, ne zaman, nasıl ve niçin sorularının cevaplarına yer verdik.

lazzoni

Evimizin diğer alanlarını başkalarının beğenisine de sunduğumuz için sadece kendimize göre dekore etmeyiz. Peki yatak odası için de aynı durum geçerli mi? Evimize gelen konukların en az gördüğü belki de hiç görmediği yatak odalarımızı kendi tarzımıza göre dekore eder, kişisel beklentilerimize göre şekillendiririz. Huzur bulduğumuz, kendimizle baş başa kaldığımız yatak odaları için zaten böyle olması gerekmez mi?

Öyleyse yatak odalarımız nasıl olmalı sorusunun ilk cevabı kendinizi iyi hissedeceğiniz bir dekora sahip olmasıdır. Aksesuarlarıyla, rengiyle, yerleşimiyle, mobilyalarıyla yatak odalarınızda sınırları aşmanız mümkün.

Şimdi yatak odalarımızın nasıl olması gerektiğine dair ipuçlarımız var.

Yatak yerleşimi önemli bir konu. Sabah uyandığınızda güneş ışığı yüzünüze vurup sizi uyandırmamalı, uykunuzu bölmemeli. Biliyoruz ki kaliteli uyku sağlıklı bir yaşam için son derece önemli. Yatağınıza uzandığınızda karşınızda pencere olmamasına dikkat edin. 

Makyaj masanızı hangi saatte günün hazırlıklarına başladığınıza göre yerleştirin. Mesela sabahın erken saatlerinde kalkıp kişisel hazırlığınızı yapmaya başlıyorsanız güneşi karşınıza alacak şekilde bir konumlandırma yapın.

En son dolabınızın yerleşimine karar verebilirsiniz. Dolap kapaklarının kolayca açılıp kapanabilmesi dolap yerleşimi için yeterli bir kriter olacaktır.

Yatak odanızı dekore ederken mutlaka bir konseptiniz olsun. Örneğin; enerjik, romantik, sakin... Yatak odanızın bütün parçalarını ise bu konsepte göre seçin.

Tek bir eşyayı yatak odanızın ana kahramanı yapın. Bu gösterişli bir yatak başlığı veya dikkat çekici bir avize olabilir. Her eşyanın dikkat çekmesi huzur bulduğunuz yer olan yatak odalarınızda göz yorucu olabilir. 

Tabii bütün bunların yanı sıra yatak odalarınızın parçalarında konfor, kullanışlı ve şık tercihler yapmanız önemli. Lazzoni ise tercihinizi etkileyecek dolap ve yataklarıyla beklentilerinizi fazlasıyla karşılamaya hazır.

lazzoni

Dolabınızı nasıl alırsınız?

Rafları ahşap mı cam mı? Ahşap, reflekte cam ya da aynalı kapaklı mı? Peki ya aydınlatmaları? İşlevselliğinin yanı sıra tercihinize göre tasarlamanıza imkan veren Lazzoni dolaplar giyinme odalarınızı size özel kılıyor. Kaliteli işçiliği ve dayanıklı iç aksamları ile uzun yıllar yatak odalarınıza en şık düzeni getiriyor. 

Açık raf sistemi ile Lazzoni Space Gardırop, mekanınızın ölçülerine göre tasarlanarak kesintisiz bir giyinme odası yaratmanıza imkan tanıyor. Dolap içi raf ve çekmecelerini kişisel beklentinize göre belirlemenize olanak tanıyan Lazzoni Space Gardırop’un raflarını ahşap ya da cam olarak tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda dokunmatik buton ile çalışan ışıklı raf alternatiflerini tercih ederek giyinme ve depolama alanınıza hareket katabilirsiniz.  

Beklentilerinizi fazlasıyla karşılayan bir diğer gardırop ise Span...

Sadece yatak odalarınızın değil sizin de tarzınıza ayak uyduran Lazzoni Span Gardırop, sunduğu maksimum kapasite ile depolama görevini fazlasıyla yerine getiriyor. Lazzoni Span Gardırop ile yatak odalarınızda ek bir aynaya ihtiyacınız yok! Çünkü Lazzoni Span Gardırop’un aynalı kapakları yatak odanızın şıklığını yansıtmak için yeter de artar bile! Aynı zamanda raflarında yer alan hareket sensörü ile çalışan aydınlatma, yatak odanızın atmosferini değiştirirken dolabınızdaki eşyalara kolayca ulaşmanızı sağlıyor. 

Farklı tarzda tasarlanmış birçok çekmece ve raf seçeneği sunan Split Gardırop, iç hacmini dilediğiniz şekilde düzenlemenize imkan vererek günlük ihtiyaçlarınıza en uygun seçenekleri tercih etme olanağı veriyor. Mekanınızın dekorasyonuna uygun ahşap, reflekte cam ya da ayna kapak alternatiflerini zevkinize sunuyor. Aynı zamanda Lazzoni Split Gardırop’un dolap içi raflarını ışıklı ya da ışıksız, materyal seçimini ise ahşap ya da cam tercih ederek kişiselleştirebilirsiniz. 

Lazzoni gardıropları buradan inceleyebilirsiniz.

 

lazzoni

Peki sizin bir yataktan beklentiniz ne?

“Günün yorgunluğunu atabileceğim, sabaha güzel başlayacağım hatta sunduğu konforla güzel rüyalar göreceğim bir yatak. Tabii bir de bazası olsa...” dediğinizi duyar gibiyiz. 

Sağlıklı yaşam kaliteli uykudan, kaliteli uyku ise konforlu yataktan geçer. Lazzoni Double Yatak sunduğu ergonomik yapısıyla sağlıklı yaşamın kapılarını sizlere açıyor. 

Lazzoni Double Yatak, konforunu kaliteli malzemeden üretilen baza ile destekliyor. Ahşap ve kumaşın uyumundan oluşan baza, geniş bir depolama alanı sunmakla kalmıyor, yatak odalarınıza şıklık katıyor. Double estetik ve double konforuyla Lazzoni Double Yatak’ı buradan detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

İlgili Başlıklar