LIVING
LIVING

14 Kasım 2021

Benzersiz Evler İçin 7 Önemli İpucu

Pandemiyle birlikte evlerimiz en temel yaşam alanımıza döndü. Kısıtlamalar kalkmış olsa da içinden hiç çıkmadan yaşadığımız günler sayesinde evlerimize artık daha alıcı gözlerle bakıyoruz. İşlevsel çözümlerden estetik dokunuşlara kadar pek çok ihtiyaç gözümüze çarptı ve pek çok evde tadilat başladı.

Hazır yenilemeler başlamışken benzersiz bir eve sahip olmak için ihtiyacınız olan 7 tüyoyu derledik. Yaşam alanlarına konfor ve estetik katan Häfele’nin mutfak, banyo ve giyinme alanı çözümleriyle siz de evinize benzersiz dokunuşlar yapabilirsiniz.

 hafele

Mutfakta eğilip bükülmeden vakit geçirmek mümkün

1- Kuru gıdalarınızı ve şişelerinizi geniş ve konforlu bir alanda depolayabilmeniz Häfele Convoy Premio boy kiler sistemi ile mümkün. Tasarım ödülüne sahip bu ürün zarifliğiyle olduğu kadar kalitesiyle de göz dolduruyor. Kaydırmaz tabanlı ve cam bordürlü raflarında ürünler çarpmıyor ve ses çıkarmıyor. Sepet yükseklikleri ayarlanabilir. Açarken ve kapanırken yavaş ve sessiz çalışıyor.

hafele

2- Mutfakların üst dolaplarını verimli kullanmak her evde mümkün olamayabilir. Bazen dolaplar boyumuza göre yüksekte kalır, bu durumda da üst dolaplara uzanabilmek için tabure kullanmak gibi durumlar yaşanır. Häfele bu soruna da benzersiz bir çözüm getiriyor ve iMove üst dolap kiler sistemi ile dolapları tek dokunuşla aşağıya indiriyor. Tutma sapı sayesinde kullanımı kolay olan bu ürün yavaşlatma mekanizması ile yumuşak bir şekilde yukarı kaldırılıyor. İki farklı ölçü ve renk seçeneğiyle mutfaklarınıza uyum gösterecek bir ürün. 

3- Son tüyomuz ise köşe sistemli mutfaklar için. Genellikle kör kalan ve derinlemesine kullanılamayan köşe altları için Häfele’nin LeMans II isimli eşsiz bir kiler çözümü mevcut. Kalitesi kadar tasarımıyla da öne çıkan, Reddot tasarım ödülü sahibi Lemans II’nin sepetleri birbirinden bağımsız çalışıyor. Yavaşlatıcılı sistem sayesinde sepetleri yavaş ve sarsılmadan kapanıyor. Ayrıca kaydırmaz tabanı ile içindeki eşyalar kaymadan ve sarsılmadan hareket ediyor.

 

Banyoda keyifli bir kişisel bakım

4- Bir ayna düşünün, siz duş alırken buğu yapmıyor, LED aydınlatmaları ile hem işlevsel hem dekoratif; üstüne üstlük hoparlör görevi görerek banyoda müzik keyfinizi ikiye katlıyor. İnanılmaz ama Häfele ile gerçek! Häfele’nin akıllı banyo aynalarını ister duş öncesi açıp aynanın buğu yapmasını önleyin, isterseniz duştan hemen sonra buğuyu kolayca yok edin. Bluetooth desteği sayesinde mobil cihazınıza bağlayıp aynayı bir hoparlöre de çevirebilirsiniz. Ayrıca ön ve arka taraflarında bulunan sıcak ve soğuk renklerdeki LED aydınlatmaları ihtiyacınıza göre kullanabilirsiniz. Tüm bu işlevleri aynada yer alan dokunmatik tuşlarla kolayca yapabilirsiniz.

hafele

5- Banyoda kişisel bakımınıza keyifle devam etmenizi sağlayacak benzersiz başka bir çözüm de Woody çekmece içi düzenleyici. Doğal ahşap kaplama olan bu ürünün en güzel yanı ihtiyacınıza ve çekmece yüksekliğinize göre alabileceğiniz modüler bir yapıda olması. Ana gövdeyi aldıktan sonra hangi aksesuarları alacağınız size kalmış. Peki neler mi var? Oje düzenleyici, göz kalemi düzenleyici, aksesuar bölmesi ve kapak.  

  

Giyinme alanında düzen ve işlevsellik bir arada

6- Giyinme alanı ve gardıroplarda yüksek alanları akıllıca değerlendirmenin bir yolu da gardırop asansörleri. Kırışmaması gereken elbise, uzun ceket veya takımlar için benzersiz bir çözüm olan gardırop asansörleri, Häfele’nin diğer ürünleri gibi konforlu bir kullanım sunarak yüksek alanlar için hoplayıp zıplamanın veya tabure kullanımının önüne geçiyor. Üç renk alternatifi olan ve farklı genişliklere uyum gösterebilen Häfele gardırop asansörü, yavaş kapanma özelliğine sahip.

 hafele

Işıklı askı borusu

7- Sabah erken veya gece geç saatte giyinme alanınızı kullanmamız gerekiyor ancak oda ışığını açamıyorsunuz. İşe giderken size en uygun kıyafeti seçmeniz gerekiyor ancak oda ışığı renkleri ayırt etmenize yardımcı olmuyor. Üzülmeyin, bu derdinizin çaresi de Häfele’de. Häfele, ışıklı askı boruları sensörlü olarak dolap kapağınızı açtığınız ya da giyinme alanına yaklaştığınız anda açılır ve kıyafetlerinizi aydınlatır. Vestiyerler için de kullanıma uygun bu ürün beyaz ve siyah renk seçenekleriyle mobilyanıza uyum sağlar.  

ETİKETLER: HÄFELE , DEKORASYON , BANYO , MUTFAK , GARDIROP , #VOGUELIVING