LIVING
LIVING

21 Kasım 2021

Düşlerin Gerçekleştiği Bir Vadi

21-11/16/jags7578.jpg

İçinde bulunduğumuz son birkaç yıl bize öğretti ki, doğayla bütünleşik bir hayat sürmek sandığımızdan çok daha önemli. En başta gün içerisinde maruz kaldığımız stresten kaçış yolu sunuyor, hem de hafta sonlarını daha keyifli geçirmeye olanak tanıyor. Peki, şehirden çok da uzaklaşmadan böyle bir yaşama sahip olmak mümkün mü?

21-11/16/jags8169_son.jpg

Düşler Vadisi Riva, bu sorunun cevabını verir nitelikte. Doğayla iç içe yaşamı, geniş villa bahçeleri, sosyal imkanları, modern mimarisi ve kolay ulaşımıyla sürdürülebilir bir gelecek vadediyor. Burayı özel kılan diğer detay da ekolojik yaşam modeline sahip Türkiye’nin sembol villa projesi olması. Bununla birlikte organik yaşama dair de fırsatlar sunarak sağlıklı beslenmeyi mümkün hale getiriyor. Zira ekim alanları ve seralarda yetişen lavanta, biberiye, yasemin, kekik ve birçok bitki çeşidi mutfaklarda da doğallığı sunuyor.

21-11/20/genel_02.jpg

Ayrıca Düşler Vadisi Riva’nın çevreye duyarlı ve sürdürülebilir duruşu bununla da sınırlı değil. Sakinlerin doğal tarım yapabileceği permakültür tesisi, iyi tarım hareketiyle birlikte sağlıklı bir geleceğin temellerini atmayı sağlıyor. Düşler Vadisi Riva’da ön plana çıkan diğer detaylar ise şöyle;

- Doğal kaynak ve yağmur sularının toplanarak oluşturacağı biyolojik bir gölet.

- Su sporlarının heyecanını ve kumsalın keyfini sürmek için yüzülebilir bir lagün.

- Villa bahçesinde yer alan ekim alanında organik atıkları komposta dönüştürme imkanı.

- Tüm ağaç, çalı ve bitkilerin budamalarından oluşan atıkların dönüşüme tabi tutularak toprak zenginleştirmede kullanılmasını amaçlayan bir peyzaj yönetim sistemi.

- Şehrin merkezi noktalarına ulaşım kolaylığı.

21-11/20/genel_01.jpg

21-11/20/jags7847.jpg

ETİKETLER: DÜŞLER VADİSİ RİVA