07 Ocak 2011

Vaseline cilt bakım ürünleriyle Türkiye'de

VaselineDünyanın 60 ülkesinde satılan Vaseline'in, Türkiye'de piyasaya sürülen nemlendirici el, ayak ve vücut kremi, losyonu ve dudak bakım ürünleri tanıtıldı. Dermatolog Prof. Dr. Serap Öztürkcan, cildin nem dengesini korumanın bu organın sağlığı için yapılması gerekenlerin başında geldiğini belirtti. Türkiye'de cilt bakım konusundaki bilincin istenen seviyelerde olmadığını da ifade eden Öztürkcan, kişinin yaşam biçimi, genetik faktörler ve iklim gibi pek çok unsurun cilt tipi üzerinde etkisi olduğunu söyledi.  Prof. Dr. Öztürkcan cilt hakkında verdiği bilgilerde şunlara değindi:
Cildimizin her santimetrekaresi 8 milyon hücreden oluşur ve cilt kendini 28 günde yeniler. Ortalama 6,5 santimetrekaresinde 650 ter bezi, 20 kan damarı ve binden fazla sinir ucu bulunur. En ağır organlarımızdan biridir, vücut ağırlığımızın %16'sını oluşturur ve 1.8 metrekare yüz ölçüme sahiptir. Cildimiz doğamızla birlikte esner ve tekrar sıkılaşır, bizi dış etkenlere ve hastalıklara karşı koruyan ilk kalkandır, vücut ısımızı düzenler ve dengeler, dünyayı keşfetmemize ve duygularımızı iletmemize aracılık eder,  en önemlisi bizi birbirimize ve dünyaya bağlar."
Vaseline, medikal bakım ve günlük bakım ürünleriyle piyasaya girdi.
EDİTÖRÜN NOTU:
Denediğimiz 16,90 TL'ye satılan 400 ml'lik Cocoa Butter vücut losyonunun kokusu rahatlatıcı ve kalıcı. Nemlendirme özelliği yoğun olan losyonu tüm vücuda uygulayabiliyorsunuz. 

İlgili Başlıklar