29 Mart 2012

Radyo frekansla gençleşme: Pelleve

Hızlı, acısız, risksiz gençleşme yöntemleri son zamanların ilgi çeken güzellik konusu.

Bu yöntemlerden biri olan Pelleve hakkında detaylı bilgiyi Ethica Bakırköy Tıp Merkezi Doktoru Şerafettin Saraçoğlu'ndan aldık.

 

Pelleve nasıl bir yöntem?

Pelleve ciltte kırışıksız gergin bir görünüm elde etme için kullanılan cerrahi olmayan bir teknoloji. Cilt üzerinden yapılan bir uygulamayla hafif ve orta derecedeki kırışıklıkların azaltılmasını sağlayan yeni bir cilt germe yöntemi olan Pelleve, ameliyat masasına yatmadan gençleşmeye imkan tanıyor. Böylece cilt yaşlanmasını öteliyor.

Geliştirilmiş radyo dalgası teknolojisi ve patentli uygulama başlıkları kullandığı için, cilde zarar vermeden yenilenme ve doğal bir tazelik oluşturan Pelleve, adeta kumaşı değiştiriyor. Kırışıklıkları azaltırken, vücuda kesinlikle yabancı bir madde verilmiyor. Hissedilen sadece sıcaklık artışı. Uygulama yapılan bölgenin ısısı protokolde belirtilen seviyeye kadar çıkartılıyor. Böylece cilt altındaki zayıflamış, boyları uzamış ve incelmiş kolojenlerin yapısı sıcaklıkla bozuluyor ve uzun çizgilerin bağı çözülerek kısalması, dolayısıyla kırışıklıkların giderilmesi sağlanıyor. Tek seans bile uygulansa etkisi en az bir yıl devam ediyor.

 

Pelleve hangi yöntemin yerini almak üzere tasarlandı?

Pelleve ne estetik cerrahinin, ne kozmetik ürünlerin, ne de diğer uygulamaların yerini doldurmak için tasarlanmamış. Ancak bunların yapamadıklarını ya da eksikliklerini tamamlayıcı olarak düşünülmüş ve günlük yaşamda gereksinim duyuldukça kolaylıkla tekrarlanabilecek bir uygulama olarak yerini almıştır. Böylece kombine tedavilerde hekim ve kişi için çok daha etkili sonuçların vazgeçilmezidir.

 

Kimlere uygulayabiliyor?

Pelleve bir ışık sistemi olmaması nedeniyle, her cilt tipinde uygulanabilir. Bronz tende dahi uygulama yapılabilir. En iyi etkiyi 35 - 50 yaş arası vakalarda alıyoruz. 65 yaş üstü vakalarda etkinlik çok azaldığı için tedaviyi bu yaş üzerindeki kişilere önermiyoruz.

 

Hangi soruna tam olarak çözüm oluyor?

Pelleve sistemi, göz çevresindeki kazayaklarını, gözaltı kırışıklıklarını ve gözaltı torbalarını azaltıyor ya da yok ediyor. Yanaktaki cilt yapısı değişiyor, ağız çevresindeki çizgiler azalıyor ve hatta düşük göz kapaklarının belirgin bir şekilde kaldırılması mümkün oluyor. Ayrıca eller, boyun ve dekolte bölgesinde de kullanılabiliyor.

En çok uygulama yaptığımız bölgeler yüz, göz çevresi. Bunun yanında çene altı, boyun, el sırtı gibi bölgelerde çok etkili bir tedavi.

 

Asimetrik görüntü oluşabilir mi?

Kurallara uygun yapılan tedavilerde böyle bir sorun yaşanmıyor. Aksine yüzde var olan hafif asimetrileri Pelleve ile düzeltme şansımız bulunuyor.

 

Anestezi ya da ağrı kesici gerektiriyor mu?

Deri yüzeyinde herhangi bir hasar yaratmadığından, tedavi sonrası özel bir bakıma ihtiyaç duyulmaz. Aynı zamanda ağrısız bir işlem olduğundan anesteziye de gerek yok.

 

Riski var mı?

Kurallarına uygun kullanıldığı takdirde hiçbir riski yok. İşlem sonrası yarım saat içinde düzelen kızarıklık dışında deride görülebilir bir sorun oluşmuyor. Yaz aylarında da uygulanabilir. Lekelenme gibi lazerde sıklıkla görülebilen sorunlar Pelleve uygulamasında görülmüyor.

 

Sonuçlar ne kadar süre sonra anlaşılıyor?

Pelleve'nin etkisi çoğunlukla hemen başlar. Ancak yeni oluşan kolajenin etkisini görmek için yaklaşık iki seans beklemek gerekir. Birkaç ay sonra ortaya çıkan olumlu etki giderek belirginleşerek, kişinin genetik özelliğine, sigara tüketimine, sağlıklı yaşam şartlarına bağlı olarak on sekiz aya kadar devam eder. Bu sürenin sonunda uygulamanın tekrarı önerilebilir. İlk etki uygulamadan hemen sonra görülmektedir. Deri daha gergin, hafif pembe tonda ve daha canlıdır. Bu etki bir hafta kadar sürer. Asıl etkiyi ikinci aydan başlayarak artan bir şekilde altı ay sonunda görebiliyoruz. Zamanla kademeli bir düzelme oluşuyor. Genelde elde edilen iyiliğin ortalama 12-18 ay kalıcılığı vardır. Bu nedenle elde edilen iyileşmenin devamlılığını sağlamak için ana tedaviden sonra yılda bir kez seans tekrarını öneriyoruz.

 

Uygulamanın fiyatı nedir?

Pelleve uygulamasının kaç seans olacağı kişiye göre değişiyor çünkü herkesin ihtiyaçları farklı olabiliyor. Ancak Pelleve tüm yüz uygulaması genellikle 3 seansta tamamlanıyor. Bu da yaklaşık kliniğimizde 1000 Dolar'ı geçmeyen bir tedavi.

İlgili Başlıklar