26 Ocak 2012

Muhteşem saçlar

elidor

Dünyaca ünlü saç uzmanları Elidor Co-Creations adında farklı ihtiyaçlara hitap eden ürünler yarattılar. Şimdi de Muhteşem Yüzyıl'ın sultanlarının saçları onlara emanet.
Hürrem'in muhteşem saçlarından bahsetmeyen yok. Nur Fettahoğlu ve Selma Ergeç'in de uzun, gür ve sağlıklı saçları dizideki karakterlerinin önemli bir parçası. Saç konusunda uzmanlar ve saçlarıyla gündemde olan oyuncular Elidor'un  Co-Creations projesinde Çırağan'da bir araya geldiler.
Muhteşem Yüzyıl'dan Meryem Uzerli, Nur Fettahoğlu ve Selma Ergeç, dünyaca ünlü saç tasarımcıları Thomas Taw, Teddy Charles ve Jamal Hammadi, dizideki saç sorunları hakkında konuştular.

Gür ve iri dalgalı kızıl saçlarıyla Muhteşem Yüzyıl'ın Hürrem'i Meryem Uzerli, sette çok sık maşa yapıldığını söyledi. "Bazen kafamda dumanlar görüyorum ve endişeleniyorum" diye ekledi. Elidor ürünlerini bir süredir kullanan ve saçtaki yıpranmaları azalttığını gözlemleyen Uzerli'ye onarıcı ve yapılandırıcı saç bakım uzmanı Thomas Taw'un tavsiyesi maskeyi haftada bir değil iki gün kullanmasıydı.

Nur Fettahoğlu yani Mahidevran Sultan, Teddy Charles ile çalışıyor. Teddy Charles, Jessica Stam'in kapak olduğu Vogue Türkiye'nin ilk sayısında Stam'in çok konuşulan saçının sırrıydı. Hacim konusunda uzmanlığı olan Teddy, Nur Fettahoğlu'nun saçlarının çok iyi durumda olduğunu söyledi. Ancak Nur'un şikayetçi olduğu şey, saçın ortasının ve uçlarının hacim yoğunluğunun diplerde olmaması. Teddy bu sorun için şampuan, yumuşatıcı ve hacim verici bakımları önerdi.

Dizide Hatice Sultan rolünü oynayan Selma Ergeç, doğallıktan yana. Hatta karakterinin saçını kendi yapmış gibi gözükmesini istiyor. Selma Ergeç'in saçları Hollywood yıldızlarıyla çalışan Jamal Hammadi'ye emanet. Hammadi'nin aynı zamanda organik saç bakım serisi de bulunuyor. Parlaklık uzmanı Hammadi, kadınların uzun saça bayıldığını ama uçlardaki kırıklardan şikayetçi olup, kestirmekten de çekindiklerini söylüyor. Hammadi'nin tavsiyesi uçlardan sık sık aldırmak.

İlgili Başlıklar