09 Nisan 2019

Michelle Pfeiffer'ın Sağlıklı Parfüm Markası: Henry Rose

YAZI: EKİN KURBETÇİ

michelle-pfeiffer-perfume-clean-cosmetics-beauty

Fotoğraf: Henry Rose

Beyaz perdeden sonra Michelle Pfeiffer'ın fethetmek istediği yeni yer parfüm dünyası. Hollywood'un oyunculuğu yanında sarı saçları, kusursuz elmacık kemikleri ve çekici bakışlarıyla ünlü ismi Michelle Pfeiffer, kozmetik dünyasında direktör koltuğuna oturan ünlülerin arasına katıldı. Henry Rose ismini verdiği parfüm markasını kuran Pfeiffer'ın bu girişimi ise diğer ünlü parfümlerinden biraz daha farklı.

Anne olduktan sonra her şeyin etiketini okumayı alışkanlık haline getirdiğini söyleyen ünlü oyuncu zararlı içerikleri yavaş yavaş hayatından elimine etmeye başlamış ve buna parfümler de dahil! 'Daha sağlıklı ama eskiden kullandıklarımla aynı kalitede ve etkide ürünlere yönelmeye başladım ve bu dünyanın içinde kayboldum. Sonra farkettim ki içinde koku olan her formül toksik ürünler listesinde.' sözleriyle parfümlere karşı neden şüpheci yaklaşmaya başladığını açıklayan Michelle Pfeiffer 10 yıl boyunca parfüm kullanmamış. Ancak parfüm kokusunu özlediğini anlayan güzel yıldız, temiz içerikli ve sağlıklı bir parfüme kendi imzasını atmak için kolları sıvamış.

michelle-pfeiffer-beauty-scent-perfume

Fotoğraf: Henry Rose

Çeşitli kozmetik şirketleriyle görüştükten sonra bu marka için kâr amacı gütmeyen, tüketicilere daha güvenli ve temiz ürünler sunulmasını amaçlayan Environmental Working Group ile birlikte çalışan Michelle Pfeiffer, organizasyonun onayladığı ilk parfüm serisine imza atıyor. En 'doğal' değil en 'sağlıklı' parfümü üretmek istediğini söyleyen Pfeiffer'ın kokuları sülfat, fıtalat ve yapay boyalardan arındırılmış formüllere sahip. Üstelik parfüm şişelerinde %90 geri dönüştürülmüş cam kullanılmış ve şişe kapakları da tamamen soyadan yapılmış.

Tam 5 parfümden oluşan serinin ilhamı ise yine markanın arkasındaki isim Michelle Pfeiffer'ın koku hafızasından geliyor. Örneğin Jake's House isimli parfüm sanatçının Güney Dakota'daki aile evinden ilham alırken Torn ise sıcak gün batımının esintisini taşıyor. Şimdilik sadece Amerika'da satışa sunulacak parfümlerin bekleyeni çok. Biz de en kısa zamanda bu temiz parfümleri denemek için sabırsızlanıyoruz.

Bahar Sezonunun En Yeni 15 Parfümü

ETİKETLER: MİCHELLE PFEİFFER , PARFÜM , KOZMETİK , SAĞLIKLI