06 Ekim 2010

Genç ciltlere komple bakım

 

 

Dermalogica Clean Start

Dermalogica'dan Clean Start gençlere özel bakım serisi. Yalnızca akneye değil, onun dışındaki yağlanma ve cilt tıkanıklıkları sorunlarını kontrol altına alarak clldi dengeleyen bir seri.

Alkollü sert kurutucular, tahriş edici kokular ve renklendiricilerden arındırılmış bakım ürünleri, ergenlik dönemindeki ciltler düşünülerek oluşturulmuş. Ergenlikle beraber hormonların harekete geçmesiyle yağ bezlerinin aktivitesi ve kıl uzaması artıyor. Değişen cilt dokusunda artık gözenekler genişliyor ve ciltte yağlı görünüm oluşuyor. Sivilceler ve beyaz yağ butonları da gözlenen diğer büyüme sonuçları. Fiziksel ve hormonal değişimlerle gelen problemlere eklenen cilt sorunlarıyla mücadele için çıkartılan Dermalogica Clean Start ürünlerinden bazıları şöyle:

Wash off-güne temiz bir başlangıç: Cilt yüzeyindeki ölü deri hücreleri yeğı ve kiri temizleyen köpüklü temizleyici. İçeriğindeki Salisilik Asit gözneklerdeki sıkışmış yağı ve sivilceye neden olan bakterileri arındırmaya yardımcı olur. 180 ml 65 TL.

All over clear- güçlendir ve arındır: Rahatlatıcı sprey tonik cilde püskürtüldüğünde yağlanmayı kontrol altına alıyor ve sivilceleri uzak tutuyor. Meyankökü ve dulavrat otu özü cildin nemlendirmesine ve rahatlamasına yardımcı oluyor. 120 ml 60 TL.

Hit the spot- sivilcelere dokun koybolsun: Cilt tarafından emilen şeffaf konsantre ürün. Sivilcenin üzeirne bölgesle olarak uygulanan ürünün içeriğindeki kükürt bakteri oluşumunu durdurmaya çalışıyor. 10 ml 75 TL.

EDİTÖRÜN NOTU:
Temizleyici, tonik, peeling/maske, nemlendirici ve gece bakım kreminden oluşan bir aylık bakım kiti 31 Aralık tarihine kadar 88 TL'den satılacak.

İlgili Başlıklar