14 Eylül 2010

Erişkin sivilcesine çözüm

Dermalogica madibacSivilcenin sadece ergenlik dönemi sorunu olmadığı, erişkin ciltlerde ergenlikten daha inatçı aknelerle karşılaşıldığı ortada. Akneye yönelik birçok ürün ve bakım ergenlik dönemindeki ciltler için üretildiğinden daha kuru ya da hassa olan erişkin cildi için fazla sert ve tahriş edici olabiliyor. Dermalogica bu sorunla mücadele için 24 saat boyunca sivilcelerle savaşan medibac clearing adlı sistemi geliştirdi.

Antis Kozmetik Eğitim Müdürü Melike Yumlu'nun verdiği bilgiye göre aknenin gelişimine sebep olan dört ana faktör var:

-   Aşırı aktif yağ bezi, çok fazla yağ ürettiğinde bu yağ cildin yüzeyine yayılarak kaygan ve yağlı bir görünüme neden olur.

-   Hücre birikmesi, fazla yağ salgılayan cildin ölü deri hücrelerini tutması sonucunda görülür. Fazla yağ ve ölü deri hücreleri foliküllerin tıkanmasına neden olur.

-   Bakteri oluşumu, tıkanan folikülden içeri oksijen girememesi sonucunda ortaya çıkar.

-   İltihap, bakterilerin folikül etrafında şişme yapması ve kızarması sonucunda oluşur.


Akneyle mücadele eden seride, köpüren temizleyici, matlaştırıcı, temizleme jeli, kapatıcı sivilce bakımı, sebum önleyici maske, cilt temizleyici mendiller ve yağ kontrolü sağlayan losyon bulunuyor.

EDİTÖRÜN NOTU:
Erişkin sivilcesi genelde çene ve boyun bölgelerinde stresle beraber görülüyor. Medibac serisinin en güçlü ürünlerinden biri olan Overnight Clearing Gel (temizleme jeli), oluşan ya da oluşmaya başlayan akneye uygulandığında hızlı sonuç almak için ideal. Aynı zamanda Concealing Spot Treatment (kapatıcı bakım) gündüzleri sivilceleri kapatırken iyileşme sağlıyor. Overnight Clearing Gel 146 TL. Concealing Spot Treatment 97.50 TL.

Ekim ve Kasım aylarında biri madibac serisinden olam üzere alınan toplam üç ürüne Dermalogica temizleyici hediye edilecek.

İlgili Başlıklar