14 Ocak 2011

Cilt hassasiyeti için yeni seri

Dermalogica Ultra CalmingDermalogica'nın hassas ciltler için çıkarttığı Ultra Calming serisi yenilendi. Yeni seriyi anlatmak için Türkiye'ye gelen Dermalogica As Başkanı Dr. Diana Howard hassasiyetten şikayetçi olanların sayısının gün geçtikçe arttığını belirtiyor. "Gerçek hassas cilt durumu genetik eğilimden kaynaklanır. Cildi gerçekten hassas olan bir kişi, bu cilt durumu ile doğar; kızarıklığa, astıma ve alerjilere eğilimlidir. Bu ciltlerin daha az melanin veya pigmente sahip oldukları için, daha nazik olduğu, epidermisin daha ince olduğu ve kılcal damarların cilt yüzeyine yakın olduğu düşünülmektedir. Genetik hassasiyet, hassaslaşmış cilt ile karşılaştırıldığında, hassaslaşmış cilt çevrenizi, yaşam tarzınızı ve psikolojinizi yansıtır. Çevre kirliliği, stres, hormonal dengesizlikler, sigara, alkol, yetersiz beslenme, medikal prosedürler ve hatta aşırı işlem veya yenileme işlemi yaptırmak gibi nedenlerin hepsi hassasiyete neden olabilir."
Yeni UltraCalming ürünlerinin içerikleri çeşitli bitkisel özlerin kombinasyonlarından oluşuyor. Bu kombinasyonlar, (yaraların iyileşmesi ve bakterilere karşı savunma gibi vücudun doğal iyileştirme işlevini bozmadan) immunojenik ve nörojenik enflamasyonla ilişkili kızarıklık, iritasyon gibi hassasiyet belirtilerini ve enflamasyonu kontrol altına almaya yardımcı oluyor. Hiçbir ürün kurutucu alkol, yapay renklendirici, koku ve lanolin içermiyor. UltraCalming serisi hassas ve hassaslaşmış ciltlere gerçek bir rahatlama sağlıyor.
EDİTÖRÜN NOTU:
Ultra Calming serisinde, temizleme, mist, serum, maske ve nemlendirici bulunuyor. Serinin öne çıkan ürünlerinden olan mist yani sprey tonik yüze sıkıldığı anda ferahlık veren bir ürün. Yatıştırıcı etkisinin olması onu güneşlenme sırasında, sonrasında ya da epilasyon sonrasında kullanmanızı sağlayacak. Fiyatı 120 TL.

İlgili Başlıklar