17 Nisan 2017

Bulgari'den Le Gemme Orientali ile Mistik Yolculuk

17-04/18/screen-shot-2017-04-18-at-151826.png

SELIMA: Arap yarımadasının mistik dünyasına doğru bir yolculuk

Bulgari; Akdeniz’den süzülüp, çölleri aşarak, Master parfümör Daniela Andrier imzalı LE GEMME ORIENTALI ile yeni topraklar keşfediyor. Arap yarımadasının sembolik değerli taşlarına övgü niteliğindeki üç tamamlayıcı parfümden oluşan bu koleksiyon, İtalyan mücevhercinin üstün varlığından doğuyor. Bulgari, dünyanın doğal esanslarını hoş kokulu kreasyonlarına işliyor. Tıpkı değerli taşları işleyerek mücevherlere dönüştürdüğü gibi.

Orijinal LE GEMME koleksiyonu, her biri ender bulunan ve gösterişli sembolik değerli taşları altı farklı renk ve kokuyla sunuyor. Doğanın istisnai güzelliklerine kavuşmak tutkusuyla Bulgari, yeryüzündeki en iyi hammaddeleri bulmak için bir yolculuğa çıkıyor. Mistik “Mücevher Yolu” seyahati boyunca, LE GEMME koleksiyonuna ilham veren kokuları keşfediyor. Mücevher yolu, sadece ona ihtiyacı olanlar ve yolunu bilenlerin haricinde, yüzyıllar boyunca saklanan antik bir sırdı. Çölleri aşıp, dağları delerek, dünyanın farklı köşelerinden gelen değerli ürünlerin taşındığı Doğu’yu ve Akdeniz’i birbirine bağlıyordu. Yol boyunca değerli taşlar, çeşniler ve özgün ürünler– değerli ve eşi benzeri olmayan dünya harikaları– ihraç ediliyordu.

17-04/18/screen-shot-2017-04-18-at-125106.png

LAZULIA: Efsanevi ve şehvetli Arap geceleri masallarına doğru bir yolculuk

Tarihler boyunca Ortadoğu, Batı kültürünün beşiği olduğu gibi, parfümcülüğün de doğum yeri olmuştur. Koku deneylerinin adeta sanata dönüştüğü Ortadoğu; Oryantal tarihi ile beslenerek sanatını yüzyıllardan beri korumaktadır. Aynı zamanda baharatların, esansların ve aromaların ihraç edildiği Afrika ve Asya’yı birleştiren baş köprü Ortadoğu, dünyada el üstünde tutulmaktadır.

İnsanları ve kültürleri birleştiren Arap dünyasının duyusal zenginlikleri LE GEMME ORIENTALI koleksiyonunda vücut buluyor. Üç egzotik Eau de Parfumden oluşan bu tamamlayıcı koleksiyon, Arap yarımadasının sembolik değerli taşlarından esinlendi: Göz kamaştırıcı ışıltısıyla Sarı Yakut, sakinliği ve zenginliği temsil eden parlak akkor kırmızısıyla Akik ve asilliği ve ruhsal derinliği yansıtan yoğun gece mavisiyle Lacivert Taşı.

ETİKETLER: BULGARİ , PARFÜM