18 Eylül 2011

Aveda Türkiye'de

Aveda

Rüzgar enerjisiyle imalat yapan organik güzellik şirketi Aveda, ayağının tozuyla sonunda Türkiye'de. Marka tamamıyla organik sevdalısı. Temel bitki yağlarını, ham bitki içeriklerini dünyadaki yetiştikleri yerel lokasyonlardan topluyor. Yerel üreticilere de böylece fayda sağlıyor. Çevreye duyarlı paketlemesi, geri dönüşümü felsefe edinmesi, ürünlerinin özelliğini pekiştiren özellikleri.

Bikti okulu gibi olan Aveda, kendine saf çiçek ve bitki özlerinin bilimi ve sanatını söylem olarak alıyor.
1978 doğumlu marka yoluna bir tek şampuanla başladı. Sağlıklı güzelliği de kendine misyon edindi. Aveda'nın profesyonel saç bakımı, saç boyaları ve şekillendirme, cilt ve vücut bakımı, Pure-Fume aromaları, makyaj ve yaşam tarzı aksesuarları dahil olmak üzere 570'ten fazla ürünü bulunuyor.

Uzmanlık dalı özellikle saç olsa da, cilt bakım ürünleri müptelası olunacak cinsten. Kendini iyi hissettiren bitki kokularıyla ve aktif bitki özleriyle donanmış cilt ve saç ürünleri sayesinde marka tam teşekküllü bir bitki okulu gibi.   

Aveda'nın en'leri:

-   En çok satan şampuanı Sham-pure
-   En favori kremi Hand Relief adlı el kremi. (Foot Relief'de bizim tavsiyemiz.)
-   En iyi nemlendiricisi Botanical Kinetics.
-   En iyi saç şekillendirici Be Curly- Curl Enhancer
Hindistan'nın Ayurveda sağlık öğretisiyle şekillenmiş Aveda'dayla artık tanışma vaktidir. Erdem Kıramer salonlarında bulabilirsiniz.

EDİTÖRÜN NOTU:
Sham-pure serisinin şampuanı saçı özenle temizliyor. Biktilerden oluşan içerikleri kullanmak hem bedene hem ruha iyi geliyor. Ayrıca saça kattığı yumuşaklık ve parlaklık şampuanı banyolarda devamlı kılmaya yetiyor.
Erdem Kıramer'lerde satılan seriyle bakım, kişiye özel çakra aromalarıyla başlıyor. Salona girdiğinizde uygulanan çakra seçiminden sonra kendinizi Aveda'nın dünyanın dört bir tarafından toplanmış lokal bitkilerine bırakıyorsunuz. 

İlgili Başlıklar