26 Ocak 2021

2021'de Hayatınıza İyi Hisler Katacak Taşlar

YAZI: EMELİNE WHİTE

DERLEYEN: DİLRUBA KARAKÖSE

21-01/26/portrait-jil-billaudel-credit-luc-braquet-1611657876.jpg
Jil Billaudel © Luc Braquet

Holi Editions'ın yaratıcısı Jil Billaudel

Jil Billaudel, 2018'de Hindistan'a yaptığı bir gezinin ardından, yerel renk festivali Holi'yi tam olarak kutlamak için Holi Editions'ı kurarak stil sahibi kadınlara renkli taşların güzelliğiyle birleşen mücevherler armağan ediyor.

2021’de merkezine aldığın favori üç taş hangisi?

  1. Cesaret, güç ve kararlılık için lal taşı… İçinden geçmekte olduğumuz şüpheli zamanlar için de yararlı bir taş. Aynı zamanda enerji sistemini dengeleyen güçlü bir yardımcı olarak pozitifliği artırıyor ve enerji veriyor.
  2. Barış ve sezgi için lapis lazuli taşı... Lapis Lazuli ilham verir, sezgisel düşünce ile iletişim kurar ve bilgelik getirir.
  3. Bu zamanlardaki gibi bir çok şey devam ederken ve odaklanmak zor olduğunda, azurit taşı bizi sakinleştirir ve odaklanmamıza yardımcı olur. Fikirlerin net ve doğru önceliklerle akılda tutulmasına yardımcı olur.

En iyi faydaları elde etmek için bu taşları günlük olarak nasıl kullanıyorsunuz?

Aslında her şey bir kişinin nasıl bir yerleştirme niyetine sahip olduğuyla ilgili. Örneğin bana güç veren bir tılsım olarak lal taşını kolye olarak takıyorum. Lapis lazuli kolye ise iletişim ve sezgi için boğaz ve ön çakraları kapatır. Konsantrasyon atmosferi yaratmak için ofisime de azurit taşı koydum. Ruhsal gelişimi açmak ve artırmak için meditasyon sırasında üçüncü göz çakrasına da yerleştirilebilir.

21-01/26/601189de-319a-487a-9ca7-1b266adecb4d_1024x1024-402x.jpg
© Holi Editions

Her zaman favori olan taşınız hangisi peki?

Zümrüt çünkü renginden etkilenmenin yanı sıra ağrıları iyileştiren ışık enerjisi yayar ve güçlendirir. Öğrenmeyi teşvik eden ve vizyonu genişleten bir yenileme taşıdır.

 

Morgane Jorge, Stones Club'ın kurucusu

Müzik dünyasında bir menajer olarak kariyer yaptıktan sonra Morgane, işini ve Paris'teki hayatını Asya'ya gitmek için bırakırken, bazı şeyleri anlamaya ve kişisel gelişimini de derinleştirmeye çalışmış. Litoterapinin tadını bir kitap aracılığıyla keşfedip, Endonezya'da dış dünyayla hiçbir teması olmadan 10 günlük bir Vipassana inzivasından sonra, kişisel gelişimle ilgili bilgilerini paylaşmak arzusuyla geri dönmüş. Stones Club daha sonra litoterapiye daha basit bir yaklaşım olarak birkaç eğitim seansından sonra gün ışığını gördü. Stone Club, uyku, duygular ve potansiyel gibi belirli bir sorgulamanın ardından Morgane tarafından oluşturulan özel yapım kristal kitler sunuyor.

21-01/26/img_0407.jpg
Morgane Jorge © Stones Club

Bu yeni yılda en sevdiğiniz 3 taş hangisi ve neden?

Karnelyan: Zihin ve yaratıcılığı harekete geçiren, özgüvenini artıran, canlılık ve enerji veren, yorgunluğun üstesinden gelmeye yardımcı olan bir taş. Gevşeklikten kaçınmak, iyi hissetmek, yaratıcı/üretken olmak ve yeni zorlukların üstesinden gelmek için yanınızda bulundurabilirsiniz.

Sarı kalsit: Kendine güven ve öz saygı oluşturmaya yardımcı olur, morali korumayı sağlar ve mutluluk getirir. Kendimizi savunmak, potansiyelinin farkına varmak, şüpheli zamanlarda bile morali korumak için faydalıdır.

Ametist: Strese veya baskıya teslim olmamaya yardımcı olur. Olumsuzluğa karşı korur, duyguları yumuşatır ve iyi hissetmeye yardımcıdır. Sakinleşmek, kendimizi dinlemek ve daha iyi uyumak için kullanılır.

En iyi faydaları elde etmek için bu taşları günlük olarak nasıl kullanıyorsunuz?

Kristallerimle her gün yaptığım dört şeyden bahsetmek istiyorum;

  • Onları görüş alanıma yerleştiririm. Günün taşlarını, enerjilerinden yararlanabilmek için görüş alanımda tutuyorum ve aynı zamanda günlük bir hatırlatma olarak hizmet etmeleri için masamda bulunduruyorum.
  • Bunları meditasyonlarıma veya yoga seanslarıma dahil ediyorum. Her sabah kendiliğinden beni çağıran veya o anın bir ihtiyacını/hedefini karşılayan bir veya iki taş seçiyorum. Meditasyon yaparsam seans sırasında elimde tutuyorum, yoga/esneme yaparsam yanıma koyuyorum. Sadece duygularıma ve iyiliğime adadığım bir an için onların enerjisinden yararlanıyorum.
  • Bazılarını yastığımın altında tutuyorum. Stresli zamanlarda bile iyi bir uyku kalitesini sürdürmek için her gün yastığımın altında yatıştırıcı taşlarla uyuyorum. Her gün gül kuvars ve ametist kullanıyorum ve döneme bağlı olarak havlit taşı, hematit taşı veya güneş taşı ile takviye yapıyorum.
  • Kristal banyosu yapıyorum. Banyoyu düzenli olarak kendime ayırdığım bir rahatlama anıyla ilişkilendiriyorum. O anın ihtiyacını karşılayan kristalleri küvetime yerleştirerek entegre ediyorum.

 21-01/26/emotion_900x.jpg

Her zaman favori olan taşınız hangisi?

İlk keşfettiğim ve bilmeden günlük hayatıma entegre ettiğim ilk taş ametist. Stresi yatıştırır, olumsuzlukları giderir, boşlukları arındırır, zihnin kendisini yönlendirmesine izin verir ve sezgi geliştirir. Ayrıca daha iyi uyumaya yardımcı olur. Kısacası her gün yanınızda olması gereken bir taş!

 21-01/26/91eafee8-e0ff-4d88-8373-80d9ab445e53_540x.jpg
© Stones Club

ETİKETLER: KRİSTAL , DOĞAL TAŞ , WELLNESS