21 Aralık 2018

Michelle Obama'nın Sarah Jessica Parker'ı Gölgede Bırakan Balenciaga Çizmeleri

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Michelle Obama

Fotoğraf: Dia Dipasupil/Getty Images)

ABD'nin eski First Lady'si Michelle Obama'nın stilini özenli sıfatıyla tanımlayabiliriz. Bugüne kadar genellikle kendine yakışan, sade ve gösterişten uzak parçaları tercih etti. Ta ki geçtiğmiz gün Brooklyn Barclay’s Center'da düzenlenen Becoming kitabının etkinliğine Sarah Jessica Parker ile katılana dek. 

Üzerinde iddialı sayılabilecek sarı bir elbiseyle sahneye çıkan Obama, 3900 dolarlık Balenciaga çizmeleriyle iddiasını zirveye taşıdı. Çizmelerin fiyatından değil elbette, parıltısından. Düşünün, Obama'nın çizmeleri birlikte sahneyi paylaştığı Sarah Jessica Parker'ı bile gölgede bıraktı. 

First Lady'lik görevi sırasında çoğunlukla fiyat olarak uygun parçalarla karşımıza çıkan Obama, bunun o makamın getirdiği bir sorumluluk zorunluluk gibi yorumluyor ve artık bu zorunluluğu hissetmediği için mutlu. "Şu saatten sonra istediğimi yapmakta özgürüm. Çizmelerimin belirli bir mesajı veya anlamı yok. Sadece çok sevdim." 

Gelebilecek eleştirileri, beğenileri ve yorumları ön gören Obama açıklamasını önceden yapıyor. Bize de gözlerimizin yüksek dozda parıltıdan kamaşması kalıyor. 

Michelle Obama'dan Not Almanız Gereken 5 Söz

 

 

ETİKETLER: MİCHELLE OBAMA , BALENCİAGA , ÇİZME