26 Şubat 2019

Kendall Jenner'ın Geçmişten Gelen Versace Stili

YAZI: ZEYNEP GÜR

kendall jenner

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Kendall Jenner, gördüklerimiz doğru mu? Geçtiğimiz günlerde Milano'da gerçekleşen Versace defilesi çıkışında stil radarına yakalanan yeni nesil süpermodel, kimliğini gizlemek için beklenmedik bir yöntem seçti: Babuşka! Peki Kendall, o kadar trend arasında neden Ruslara gönderme yapan bir stil hamlesi seçti? Nedeni Demna Gvasalia olabilir mi? Sokak modasının mimarı Demna Gvasalia, geçtiğimiz yıl gerçekleşen Vetements 2018-19 Sonbahar/Kış defilesinde babuşka eşarplarını, Rusların moda sahasından alıp podyumlara taşımıştı. Hatta, ünlü rapçi A$AP Rocky de bu trendi ilk olarak stiline sentezleyen öncüler arasındaydı. Hatta akabinde, Frank Ocean da onu takip etti. Ve şimdi, sıra yeni nesil süpermodel Kendall Jenner'da. 

Kendall Jenner'ın rafine ve deneysel görünümünün tamamen Versace eseri olduğunu tahmin edersiniz. Tepeden tırnağa beyaza kuşanan süpermodelin, cool ve mesafeli "Lütfen çekmeyin!" tavrı da stilinin olmazsa olmazlarından. Milano sınırlarında güneş çoktan batmış olsa da, umursamaz tutumunu vurgulamak için Linda Farrow imzalı dikdörtgen güneş gözlüklerine başvuran Kendall, yanındaki korumasıyla bizlere adeta 'The Bodyguard' film setine götüren nostaljik bir portre çizmişti.  

kendall jenner

Fotoğraf: MCvitanovic / SplashNews.com

Ya da ünlü süpermodel zamanda daha da geriye, 1950'lerin film setlerine gidip Audrey Hepburn'ün ikonik ipek eşarplarından mı esinlendi dersiniz? Olası. Kendall Jenner'ın stilinden öğrendiğimiz bir şey varsa, o da stil kodlarının günümüze ait olmaması. Meslektaşlarının aksine, son model lüks arabalar kullanmak yerine, vintage model araba kullanmayı tercih eden Kendall Jenner'ın stil tercihi de bir o kadar nostaljik!

Audrey Hepburn'ün İkonik Stilinden Neler Öğrendik?

Yalnızca bir adet eşarp, bir güneş gözlüğü ve hayatın bütün zorluklarına inat güzellikle bakan gözlerle bir Audrey Hepburnolmak mümkün mü, yoksa daha fazlası mı gerekli? İşte Audrey Hepburn'ün ikonik stili için gerekenler:

ETİKETLER: KENDALL JENNER , ÜNLÜ STİLİ , MİLANO MODA HAFTASI , SOKAK STİLİ