09 Temmuz 2021

Beckham’ların Stil Yolculuğu

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

Victoria Beckham, David Beckham

4 temmuz 1999 yılında evlenen David ve Victoria Beckham henüz flört dönemindeyken bile bütün ışıkları üstünde toplayan en popüler çiftlerden biriydi. Hatta David Beckham’ın bir röportajında o dönemler Spice Girls grubunda Posh Spice lakabını taşıyan Victoria’yı ilk gördüğü andan itibaren evleneceğini bildiğini anlatması hala ünlüler dünyasındaki en romantik hikayelerden biri sayılır.

O zamanlarda bile vücudu saran elbiseleri, kısa saçları ve mesafeli duruşuyla Victoria Beckham diğer grup üyeleri arasında hızlıca fark ediliyordu. Her zaman modaya yakın bir duruşu olan Victoria’nın bu kadar net çizgilere sahip olmasına rağmen deneysellikten korkmaması ve sürekli olarak kendini yenilemesi zamanla David’in de bünyesine giriş yaparak onları tüm dönemlerin en ikonik çiftlerinden biri haline getirdi.

Sadece stillerinde değil saç kesimlerinde de sık sık farklı yaklaşımlar deneyen David ve Victoria Beckham çok uzun bir süre her alanda ilham kaynağı olmaya devam etti. Yeri geldiğinde uyumlu yeri geldiğinde birbirinden tamamen zıt görünümleri tercih eden ikilinin ortak noktası ise hiç şüphesiz moda oldu.

Elbette ilerleyen süreçte Victoria, bu ilgi alanına daha fazla karşı koyamayarak moda sektörüne adım attı. 2008 yılında açtığı kendi adını taşıyan markasıyla birlikte seçimlerinde de çok farklı bir rotaya doğru ilerleyen Beckham, özellikle kalem etek, balıkçı yaka kazak ve dar kesim pantolonları ustaca kullanmayı başararak pek çok kişinin gardırobuna da ilham kaynağı oldu.

Belirli bir zaman boyunca sade ve yalın yaklaşımlarla ilerleyen Victoria Beckham değişime olan yatkınlığını ise 2022 İlkbahar/Yaz defilesinde bir kez daha göstererek markanın kimliğini daha gösterişli ve canlı bir rotaya doğru çevirdi. Geçtiğimiz 4 Temmuz gününde ise 22. Evlilik yıl dönümlerini kutlayan çift instagram üzerinden paylaştıkları geçmiş dönemlerin görsellerinden oluşan bir videoyla sadece aşklarını değil birlikte geçirdikleri stil yolculuğunu da bir kez daha hatırlatmış oldu. Biz de o nostaljik videodan ilhamla David ve Victoria Beckham çiftinin en ilham verici görünümlerini bir araya getirdik.

 

 

ETİKETLER: VİCTORİA BECKHAM , DAVİD BECKHAM , STİL , MODA , ÜNLÜ STİLİ