METROPOL
METROPOL

13 Ağustos 2021

Yeni Morticia Addams; Catherine Zeta Jones

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

the addams family

İlk olarak 1964 yılında John Astin (Dalton Gomez) ve Carolyn Jones’la (Morticia Addams) tanıştığımız The Addams Family, kalıpların dışındaki aile yapısı, karanlık olduğu kadar mizahi yaklaşımıyla kısa sürede klasikler arasına girmeyi başarmıştı.

Özellikle Dalton ve Morticia’nın sıradanlığın ötesinde yansıttığı aşkları, ideal çift algısını da değiştirmişti. Zaten belirli bir başarıya ulaşan yapım 1991 yılında Raul Julia ve Anjelica Huston’la beyaz perdeye taşınarak sinema dünyasının da kült hikayelerinden biri oldu. Sadece konusuyla değil kıyafet seçimleri ve karakterlerin taşıdığı detaylarla da ikonik mertebesine ulaştı.

Dalton Gomez’ın çizgili takımları ve ince bıyığı, Morticia Addams’ın vücudunu saran uzun siyah elbisesi ve o elbiseye aynı şekilde eşlik eden kuzguni siyah saçları, Christina Ricci’nin hayat verdiği kızları Wednesday’ın asla açmadığı çift örgüleri ve beyaz yakalı elbisesi derken The Addams Family hala ilham verici özelliğini koruyor.

the addams family

the addams family

Kısa bir süre önce Netflix’in yaptığı duyuru ise favori karanlık ailemizle bizi yeniden buluşturmaya hazırlanıyor. Tim Burton’ın yönetmen koltuğuna oturacağı yeni versiyon, kızları Wednesday'in adını taşırken Oscar Ödüllü Luis Guzman yeni Dalton Gomez ve Catherine Zeta Jones ise yeni Morticia Addams olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Zeta Jones'un siyah renge olan tutkusunu, yaptığı stil seçimlerini ve genel silüetini düşündüğümüz zaman Morticia rolü için en uygun isimlerden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Diziye adını veren Wednesday karakterini Jenna Ortega canlandırırken yeni uyarlama daha çok Wednesday’ın Nevermore Akademisindeki maceralarına odaklanacak. Henüz yayın tarihi konusunda kesin bir bilgi olmamasına rağmen 2022 yılı sonu, özellikle de Cadılar Bayramı'nın da olduğu Ekim ayı yüksek bir ihtimal olarak görülüyor.

ETİKETLER: CATHERİNE ZETA JONES , THE ADDAMS FAMİLY , DİZİ , NETFLİX