METROPOL
METROPOL

11 Şubat 2021

The Last of Us Kadrosundan Haber Var

YAZI: VOGUE TÜRKİYE

DERLEYEN: ILGAZ GÖKIRMAKLI

The Last Of UsRex/AP

Son yılların en popüler oyunlarından biri olan The Last of Us bir dizi uyarlaması olarak ekranlara geleceği geçtiğimiz Mart ayında duyurulmuştu. Bugün Variety tarafından doğrulanan bir haberle dizinin başrollerini de öğrenmiş olduk. Chernobyl'in yaratıcısı Craig Mazin'in kaleme alacağı, HBO yapımı dizinin başrollerinde Bella Ramsey ve Pedro Pascal yer alacak.

Disney Plus'ın “The Mandalorian” filmiyle dikkat çeken Pascal, kısa bir süre önce de Gal Gadot ve Kristen Wiig ile birlikte “Wonder Woman 1984”te Maxwell Lordu olarak karşımıza çıkmıştı. Game of Thrones’teki Oberyn Martell karakterinin  kalbimizdeki yerinin ayrı olduğunu da söylemeden geçemeyeceğiz. Yine “Game of Thrones”daki Lyanna Mormont rolüyle tanınan Bella Ramsey’i ise, harap olmuş bir gezegenden başka hiçbir şey tanımayan 14 yaşındaki Ellie rolüyle karşımıza çıkacak.

Dizi, uygarlığın yok edilmesinin ardından hayatta kalan Joel ve Ellie’nin maceralarına odaklanacak. Küçük bir iş için başlayan bu macera hayatta kalmak isteyen ikilinin birbirlerine duyduğu güvenle bir baba-kız ilişkisine evirilmesini izleyeceğiz.

“The Last of Us” video oyununun yazarı ve kreatif direktörü ve serinin ortak yaratıcısı Neil Druckmann, Twitter'da Pascal hakkındaki haberi doğruladı. Dizinin ne zaman ekranlara geleceği hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

 

 

 

ETİKETLER: PEDRO PASCAL , HBO , BELLA RAMSEY