METROPOL
METROPOL

04 Mayıs 2021

The Handmaid's Tale'in Beşinci Sezonunda Bizi Neler Bekliyor?

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

hulu

Hulu

Birçoğumuz “önceki bölümlerde” jeneriğinden başlayan bir duygusallıkla The Handmaid's Tale dördüncü sezonuna başlamışken, sevilen dizinin beşinci sezonundan ipuçlarını paylaşıyoruz.

The Handmaid's Tale 10 bölümlük dördüncü sezonuyla nihayet karşımızda. Heyecanla kavuşmanın karıştığı maraton devam ederken beşinci sezon onayının gelmesi de bir başka rahatlığı beraberinde getirdi diyebiliriz. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yılın sonlarında Elisabeth Moss liderliğindeki oyuncu kadrosu, koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen 4. sezonun yayınlanmasından tam beş ay önce Aralık 2020'de iyi haberi duyurmak için bir Instagram videosu paylaşarak beşinci sezonu müjdelemişti. Bundan sonrasında ne olacak elimizde çok fazla bilgi yok ve muhtemelen 2022'ye kadar da bilemeyeceğiz ama elimizde neler var, bakalım.

Beşinci sezon aslında bir veda mı?

En zoruyla başlayalım istedik. Aslına bakarsanız hala belirsizliğini koruyan bir soru bu. Dizinin yaratıcısı ve yapımcısı Bruce Miller, The Hollywood Reporter’a verdiği demeçte beşinci sezon onayı için teşekkürlerini sunarak, “Hulu ve MGM'ye, özellikle de sadık hayranlarımıza destekleri için minnettarız. İnanılmaz oyuncu kadromuz ve ekibimizle bu hikâyeleri anlatmaya devam edebiliyor ve gelecek yıl dördüncü sezonla tekrar yayına girmek için sabırsızlanıyorum.” ifadelerine yer vermişti. Söyleşinin devamında elbette bunun bir veda sezonu olup olmayacağı da soruldu. Miller hikayeyle ilgili fikrilerinin salgından sonra değiştiğini vurgulayarak, bu durumun değerlendirmeye açık olduğunu söyledi: “Yazar kadrosu, ve ekiple beraber tam olarak nereye gittiğimiz hakkında kapsamlı bir şekilde konuştuk; ancak bu yıldan sonra yeniden değerlendirmek için iyi bir zaman olduğunu düşünüyorum. Bir tür dönüm noktasına ulaştığımızı hissediyorum ancak hikayenin dünyası genişledi ve yaşadığımız dünya da pek çok açıdan değişti. Düşündüklerimizi yeniden değerlendirmemiz gerektiği fikrindeyim.”

Ne zaman izleyeceğiz?

Dördüncü sezonun tadını çıkarmanızı öneriyoruz zira beşinci sezon için beklemememiz gerekecek. Dizinin 5. sezonunun prömiyer tarihi henüz açıklanmadı, ancak 4. sezonun Nisan 2021'de gösterime girmesiyle, 2022'ye kadar bekleyebileceğimizi söyleyebiliriz.

Oyuncu kadrosunun çoğunun geri dönmesi bekleniyor

Dördüncü sezonu görmeden, hangi oyuncu kadrosunun geri döneceğini tahmin etmek neredeyse imkânsız. Ancak 2021'in başlarından itibaren, Moss, Fred Waterford rolünde Joseph Fiennes, Serena Joy Waterford rolünde Yvonne Strahovski, Emily rolünde Alexis Bledel, Janine rolünde Madeline Brewer, Lydia Teyze rolünde Ann Dowd dahil olmak üzere grubun çoğunun geri döneceğine neredeyse eminiz. Henüz taze çıkmış dördüncü sezona yaşlı bir komutanın genç karısını oynayacak olan Mckenna Grace de dahil olmak üzere birkaç yeni oyuncu eklendiğini biliyoruz. Yeni isimleri beşinci sezonda izleyebilecek miyiz, bekleyip göreceğiz.

Elisabeth Moss kamera arkasında da birkaç küçük sürpriz yapabilir

Oyunculuğuyla hepimizi kendine hayran bırakan Moss bununla da kalmayarak kamera arkasında da yeteneklerini gösterecek. Dördüncü sezonun 3.,8. ve 9. bölümlerinde yönetmen koltuğuna oturan Moss gelecek sezonda da benzer bir sürpriz yapabilir. Miller THR’ye verdiği söyleşide, “Muhtemelen bu onun son yönetmenliği olmayacak.” diyerek durumu onayladı.

 

ETİKETLER: THE HANDMAİD'S TALE , HULU