METROPOL
METROPOL

21 Ekim 2021

The Great ile Bambaşka Bir Gillian Anderson

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

the great
Hulu

Catherine’in maceralarını merak edenler için yeni haberlerimiz var. The Great ikinci sezonuyla ekranlara gelmek için gün sayarken bildiklerimize göz atıyoruz.

Rusya tarihinin önemli isimlerinden II. Katerina’nın yükselişine ve eşi Peter’la olan ilişkisine odaklanan bu tarihsel kurgunun yeni sezon senaryosunda da The Favourite ve Cruella’dan tanıdığımız Tony McNamara imzasını görüyoruz. Hulu’nun dikkat çeken dönem draması, başlangıçta on bölümden oluşan tek sezonluk bir dizi olarak planlansa da sürpriz bir kararla hikayenin devam edeceği açıklanmıştı. 

Başrollerini Elle Fanning ve Nicholas Hoult’un paylaştığı dizinin ikinci sezonunda Catherine’in, nihayet tahtın başına geçmesi ve sonrasında yaşananlar anlatılacak. Catherine’in tahta geçtikten sonra alacağı kararlar ve çevresindekilerle mücadelesi bu sezonun temelini oluşturacak.

the great

Hulu

Gelelim oyuncu kadrosundaki değişimlere. Son olarak The Crown'un 4. sezonunda Margaret Thatcher rolüyle büyüleyen ve Sex Education’da karşımıza çıkan Gillian Anderson’ın, dizinin ikinci sezonunda Catherine’nin annesi Joanna’yı canlandıracağı daha önce açıklanmıştı. İkinci sezon fotoğraflarında Anderson’ı görkemli önlükler ve renkli saç aksesuarlarıyla görüyoruz.

Fotoğraflarda dikkat çeken bir diğer şey de Catherine’in göbeği. Hulu yaptığı açıklamada, "İkinci sezonda Catherine Rusya'nın hem annesi hem de çocuğu oluyor.” ifadelerine yer verdi. Bu sezonda ayrıca Charity Wakefield, Gwilym Lee, Adam Godley, Bayo Gbadamosi da yer alacak.

the great

Hulu

The Great ikinci sezonuyla 19 Kasım 2021 tarihinde Hulu’da başlayacak. Henüz izlemediyseniz bu dönem komedisine yetişmek için hala vaktiniz var.

 

ETİKETLER: HULU , THE GREAT , GİLLİAN ANDERSON