METROPOL
METROPOL

08 Kasım 2021

The Crown’un Yeni Diana’sı O Elbiseyle Karşımızda

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

Elizabeth Debicki, The Crown

The Crown ilk yayınlandığı andan itibaren hatırı sayılır bir izleyici kitlesine ulaşmıştı. Dördüncü sezonda Emma Corrin’in Lady Diana rolüyle diziye giriş yapmasıyla birlikte popülerlik seviyesi başka bir boyuta taşındı. Galler Prensesi günümüzde bile etki alanını korurken The Crown’la birlikte hem kendisi hem de ona hayat veren isimler hikayeye güç katmaya devam etti.

Elizabeth Debicki, The Crown

Sezon ilerledikçe kilit karakterler yeni oyunculara rollerini devrederken Elizabeth Debicki yeni Diana için seçilen isim olmuştu. Zarif silüeti ve sarı saçlarıyla umut vaad eden oyuncu, çekimler sırasında yayınlanan görsellerle oldukça dikkat çekmişti. İlk bakıldığında Lady Diana’nın gerçek fotoğraflarıyla karıştırabileceğiniz kadar benzer bir görünüm yakalayan Debicki, beşinci sezon için beklentileri de epey yükseltti.

Elizabeth Debicki, The Crown

Bu sezonun esas önemli yanıysa Yunan tasarımcı Christina Stambolian imzası taşıyan o unutulmaz intikam elbisesinin de dahil olduğu yıllara ışık tutacak olması. Kısa bir süre çekimlerden yansıyan ilk fotoğrafsa bizi 1994 yılına Londra’daki Serpentine Galerisi’nde düzenlenen o etkinliğe ışınlıyor. Zarif siyah elbisenin içinde barındırdığı hikaye ve mesaj Debicki’yle bir kez daha canlanırken, Lady Diana’nın kelimelere gerek duymadan verdiği cevabı da akla getiriyor. 

ETİKETLER: THE CROWN , ELİZABETH DEBİCKİ , LADY DİANA