METROPOL
METROPOL

26 Kasım 2021

The Crown Prens William'ını Buldu

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

the crown

Son yılların en sevilen tarihi draması The Crown’un 15 Kasım'da yayınlanan dördüncü sezonuyla birlikte yeni sezon hazırlıkları da tüm hızıyla devam ediyor; ve yeni gelişmeler var.

Variety’nin özel haberine göre, ülke çapında yapılan genel aramaların ardından Prens William rolünde, Prens Charles olarak yer alan Josh O'Connor'dan yeni sezonda karakteri devralan Dominic West'in 13 yaşındaki oğlu Senan West gelecek sezonda rol alacak. Oyuncu, 5. sezonun sonlarına doğru görünecek ve annesini kaybettiğinde 15 yaşında olan Prens William'a hayat verecek.

4. sezonunu 1990 yılıyla tamamlayan The Crown'un gelecek sezonu kaldığı yerden devam edecek ve Prens Charles ile Lady Diana'nın sorunlu evliliğini işlemeye de devam edecek. Öncelikle Charles ve Diana'nın evliliğinin dağılmasına ve Diana'nın ölümüne odaklanacak olan beşinci sezon, kraliyet ailesi olarak rolleri devralan yepyeni bir kadroya sahip olacak. Olivia Colman'ın yerine Kraliçe II. Elizabeth rolünde ödüllü aktris Imelda Staunton yer alırken, The Two Popes'ın yıldızı Jonathan Pryce, Prens Philip rolünü üstlenecek.

5. sezonun 2022’nin sonlarına doğru ekranlara gelmesi bekleniyor.

 

ETİKETLER: THE CROWN , PRENS WİLLİAM