METROPOL
METROPOL

24 Eylül 2021

Sonbahar Ruhuna Adapte Olmanızı Sağlayacak 5 Dizi

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Havanın iyice serinlediği, her yerde turuncu enerjisini hissettiğimiz bu günlerde iyiden iyiye sonbahar moduna girmek isteyenler için ekranların ‘en sonbahar havasında izlenecek’ dizi ve filmlerini listeledik.

 the chair

NBC

This Is Us

NBC’nin belki de en hit projelerinden biri olan This Is Us ekranlara geldiği andan itibaren hepimizin kalbinde çok özel bir yere sahip. Diziyi izlemek için herhangi bir mevsimi ya da anı beklemenize gerek yok ancak aile sıcaklığını her yönüyle ele alan bu drama, Şükran günleri ve Halloween bölümleriyle belki de en çok sonbahara yakışıyor. Bu yıl, final sezonuyla ekranlara gelecek olan dizi gözlerinizi sık sık yaşartacak ama aile bağlarını tüm hatlarıyla ele alan hikâyesiyle de içinizi ısıtacak.

the chair

Warner Brothers

Gilmore Girls

En sevdiğimiz kurgusal dünyalardan Stars Hollow’da her mevsim harika görünse de sonbaharın diziye en çok yakışan mevsim olduğunu kabul edebiliriz. Luke’un kafesinden sızan kahve kokuları, Rory’nin soluksuz okuduğu kitaplar ve tabii ki favori anne kızımız Rory&Lorealie’ın maceraları birleşince izlerken sonbahar ruhunu sonuna kadar hissediyoruz. Eğer siz de sonbahar ruhuna adapte olmak istiyorsanız, yapmanız gereken ilk şey -dolabınızı bile değiştirmeden önce- battaniye ve kahve eşliğinde Gilmore Girls izlemek olabilir.

Modern Love

Aşkın mevsimi olur mu bilinmez ancak birbirinden farklı hikayeler ve karakterler ile birlikte aşk ve insan ilişkilerini ele alan Modern Love izlemek için sonbahardan daha doğru bir vakit düşünemiyoruz. New York Times dergisindeki Modern Love köşesinde yayınlanan hikayelerden uyarlanan dizi, henüz dumanı üstünde tüten ikinci sezonuyla Amazon Prime'da sizi bekliyor. Aşkın farklı hallerine odaklanan dizinin her bölümü yarım saat sürse de hikayelerin etkisinden çıkmak için biraz daha fazla zamana ihtiyacınız olabilir.

 

the chairNetflix

The Chair

Netflix semalarına çok yakın bir zamanda iniş yapan The Chair, yarattığı atmosferle izleyicilerini adeta soğuk kış günlerine hazırlıyor. Sandra Oh’un, Pembroke Üniversitesi'nde İngilizce Bölüm Başkanlığı'na yeni atanan profesör Dr. Ji-Yoon Kim’e hayat verdiği dizide, Holland Taylor, Bob Balaban, Nana Mensah, Everly Carganilla ve David Morse gibi isimler de yer alıyor. Her biri 30 dakikadan oluşan altı bölümlüyle The Chair, ideal bir sonbahar atıştırması olabilir.

One Three Hill

Bu listede elbette bir klasiğe yer vermemiz gerekiyordu ve aklımıza One Three Hill’den başka bir şeyin gelmesi imkânsızdı. Sonbaharı nostaljik bir rüzgara kapılarak karşılamayı isteyenler Tree Hill kasabasında yaşananlara konuk olabilir. Dokuz sezonluk bu gençlik dizisi, birbirinden farklı hayatlara sahip arkadaşların zaman içinde değişen ve gelişen ilişkilerine odaklanıyor.

 

ETİKETLER: DİZİ ÖNERİLERİ