METROPOL
METROPOL

12 Şubat 2021

Samantha Jones’a Ne Oldu?

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

SATC
©Home Box Office, Inc. All Rights Reserved

Kabul edelim, Samantha Jones’suz bir Sex and the City biraz renksiz kalacak.

Aslında hepimiz HBO’nun kült dizisi Sex and the City’nin mini bir sezonla geri döneceğini duyunca heyecanlanmış, hatta belki de bu haberi eski bölümleri bir kez daha izleyerek kutlamıştık. Sarah Jessica Parker’ın ikonik sorusu eşliğinde paylaştığı Instagram postu da keyfimizi yerine getirmişti. Ancak duyurularda eksik olan bir şey vardı, Kim Cattrall.

Aslında bu haber Cattrall’ın adını duymamak dizinin izleyicilerini üzse de şaşırtıcı değildi. Zira Kim Cattrall rolarkadaşı Sarah Jessica Parker ile olan "toksik" ilişkisi nedeniyle yıllar boyunca daha fazla SATC filminin veya uyarlamasının bir parçası olmak istemediğini açıkça dile getirmişti.

And Just Like That… adlı yeni uyarlamada Carrie, Miranda ve Charlotte’ın 50’li yaşlarındaki yaşamlarını izleyeceğimiz duyuruldu. Öte yandan Parker, Instagram postlarına gelen Samantha Jones yorumlarına, “Daima bir parçamız olacak” tadında cevaplar vermişti.

Samantha Jones’un daima bir parçamız olacağı hatta dizinin büyük bir parçasını kaybettiği bir gerçek. İşin aslı Samantha’sız bir SATC düşünmek neredeyse imkânsız. Tüm bu haberler gelirken, merak etmeden duramadığımız bir şey daha vardı: Samantha Jones’un yokluğu nasıl açıklanacak?

Karakteri öldürecekler mi, bir aşk uğruna farklı bir şehre mi taşınacak(bu asla inandırıcı olmazdı), yoksa aynı rolde farklı birini mi izleyeceğiz? Tüm bu sorular nihayet cevaplandı. Hep de beklediğimizden daha “normal” bir şekilde.

TVLine'a konuşan HBO Max içerik sorumlusu Casey Bloys,  Samantha ve diğerlerinin dostluğunun arasına “zamanın” gireceğini açıkladı. Bloys, arkadaşlıkların zaman içinde bitip yerlerine yenilerinin gelebileceğini ve bunun yaşamın bir gerçeği olduğunu söyledi. Bloys ayrıca “ Sex and the City'yi yeniden yapmaya” çalışmadıklarını belirterek And Just Like That’in New York'ta 50'li yaşlarında bir kadın olmakla ilgili dürüst bir hikaye olacağını belirtti: “Her şey doğal olmalı. 30 yaşındayken sahip olduğunuz arkadaşlarınız, 50 yaşında sahip olamayabilirsiniz.”

Samantha Jones’un yeni uyarlamada yer almaması mı yoksa ekibin onun yokluğunu gösterme şeklinin bu denli gerçek ve tam da bu nedenle iç karartıcı olması mı daha üzücü karar veremiyoruz. Tüm bu açıklamaları okurken kulaklarımızda dizinin ikonik cümlesi “Hayaller değişir, trendler gelip geçer ancak dostluk her zaman daimdir” yankılanabilir. Her şeyi unutup kendini zamansız eski dostunun sıcak kollarına kavuşmak isteyenler için iyi bir önerimiz var: Dizinin eski sezonları bizi bekliyor.

ETİKETLER: HBO , KİM CATTRALL , SEX AND THE CİTY