METROPOL
METROPOL

24 Ağustos 2021

How I Met Your Father Hakkında Neler Biliyoruz?

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

hillary duff

F:Paramount+

How I Met Your Father için kafamız karışık, hislerimiz belirsiz.

CBS’nin sevilen dizisi How I Met Your Mother sezon finaliyle birçoğumuzu hayal kırıklığına uğratsa da televizyon tarihinin en popüler yapımlarından biriydi.

CBS’nin sevilen dizisi How I Met Your Mother’ın 2014 yılındaki finalinin ardından dizinin yeniden çekilmesi ya da bir spin-off dizisinin gelmesi beklenmişti. Hatta çalışmalara başlanmış ancak beğenilmemesi nedeniyle proje rafa kaldırılmıştı. Artık bu bekleyişte sona gelindi.

Oğluna babasıyla nasıl tanıştığını anlatan Sophie’nin hikâyesine odaklanacak How I Met Your Father izleyici karşısına çıkmak için neredeyse hazır. Dizi hakkında neler biliyoruz bakalım.

Bizi nasıl bir hikâye bekliyor?

Şimdilik 10 bölümden oluşacağını bildiğimiz How I Met Your Father ile Sophie ve arkadaş grubunu tanıyacak, hayattan ne istediklerini, beklentilerini ve dijital çağın yeniliklerinden flört uygulamaları çağında ilişkilerin nasıl yürüdüğünü izleyeceğiz.

Kadroda kimler var?

Sophie rolünde, yedi sezon süren Younger dizisinde izlediğimiz Hillary Duff’ı göreceğiz. Kendisi aynı zamanda dizinin yapımcıları arasında yer alacak. Duff, How I Met Your Mother'ın büyük bir hayranı olduğunu da daha önce dile getirmişti. 2021 New York’unda geçecek hikâye için Deadline’a, “Kariyerimde birçok harika karakter canlandırdım, inanılmaz bir şanstı. Şimdi de Sophie rolünü üstlenmeyi dört gözle bekliyorum. (HIMYM yaratıcıları) Carter ve Craig'in bebeklerinin devamı konusunda bana güvenmelerinden onur duyuyorum ve hatta biraz gerginim.” açıklamalarında bulundu.

Sophie’ye eşlik edecek kalabalık bir arkadaş grubu var. Francia Raisa, Sophie'nin Londra Moda Haftası'ndan New York'a dönen arkadaşı Valentina'yı oynayacak. Tom Ainsley, “tüm hayatı boyunca zengin bir insanın balonunda yaşayan” bir model olan Valentina'nın erkek arkadaşı Charlie'ye hayat verecek. Chris Lowell en iyi arkadaşıyla birlikte yaşayan bir Uber sürücüsü ve hevesli bir müzisyen olan Jesse'yi canlandırırken, Suraj Sharma bir bar sahibi ve Jesse'nin oda arkadaşı ve en iyi arkadaşı olan Sid olarak karşımıza çıkacak. Son olarak Tien Tran, Ellen’a hayat verecek.

Peki ya kamera arkası?

Pilot bölümü, orijinal dizinin 208 bölümünün 196'sını yöneten HIMYM yönetmeni Pam Fryman yönetecek. This Is Us’ın yürütücü yapımcıları arasında bulunan Isaac Aptaker ve Elizabeth Berger, dizinin senaristleri ve yürütücü yapımcıları arasında yer alacak.

Ne zaman izleyeceğiz?

How I Met Your Father'ın ne zaman ekranlara geleceğiyle ilgili net bir tarih henüz duyurulmadı. Öte yandan Hulu’nun yoğun bir şekilde çalışmalara devam ettiğini ve her an bir sürpriz yapabileceği de gelen bilgiler arasında. Tabii gelen resmi açıklamada dizide olayların 2021 yılında başladığı bilgisi sayesinde How I Met Your Father'ın yıl bitmeden yayınlanacağı da tahmin edilebilir.

ETİKETLER: HOW I MET YOUR FATHER , HULU