METROPOL
METROPOL

04 Kasım 2021

Fazla Bağlanmak İstemeyenlere: Tek Sezonluk Diziler

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Her ne kadar sürükleyici ve konuk ettiği kurgusal evrenle içine girebileceğimiz uzun soluklu dizileri çok sevsek de kimi zaman izlemesi daha kolay dizilere de ihtiyaç duyuyoruz. Tek sezonlarıyla kısa sürede izleyebileceğiniz, seyri kolay ve bir o kadar da eğlenceli dizi önerilerimiz var. Öyle ki bazılarının iptal edilmesine üzülebilirsiniz ancak bu hissin uzun sürmeyeceğini çünkü çoktan kafanızın dağılmış olacağına eminiz.

Kafa dağıtmak isteyenler, bu dizileri not alabilir!

Netflix
Netflix

Pretty Smart

Sevilen bir romantik komedi dizisinde olabilecek tüm klişeleri düşünün. İşte hepsi burada! Çok sevdiğimiz, her biri birbirinden farklı arkadaş grubunun en yeni üyesi ekibe uyum sağlayacak mı dersiniz? Kadrosunda Emily Osment, Gregg Sulkin, Olivia Macklin, Cinthya Carmona ve Michael Hsu Rosen yer aldığı dizi, 8 Ekim’de Netflix'te gösterime girdi. İzlemesi kolay, yüz gülümseten tek sezonluk Pretty Smart sizi bekliyor. Bu arada dizinin ikinci sezonu hakkında henüz bir açıklama yapılmasa da her an sürpriz bir haber alabileceğimizi de hatırlatalım.

Girl Boss

Nasty Gal moda markasının kurucusu Sophia Amoruso'nun New York Times'ın en çok satan kitabı #Girlboss'tan ilhamla ekranlara uyarlanan dizi, eBay'de vintage kıyafetler satmaya başlayan 20 yaşındaki Amoruso’nun hayatına bizleri konuk ediyor. Dizi ilk sezonunun ardından iptal olmasıyla bizi hikayenin geri kalanı için merakta bıraksa da bir oturuşta izleyip bitirilebilecek bir dizi arayanlar için uygun bir seçenek olabilir.

Netflix
Netflix

Merry Happy Whatever

Yavaş yavaş yılbaşı ruhunu hissetmeye başlamışken sıcak battaniye ve kahve eşliğinde eğlenceli bir şeyler izlemenin de tam zamanı. Birbirine sıkı sıkıya bağlı bir ailenin aksi ancak korumacı babası, kızının müzisyen erkek arkadaşıyla tanışır. Üstelik yılın en güzel zamanları gelmiştir, her yerde Noel ruhu hissedilir. Dennis Quaid, Bridgit Mendler, Brent Morin’li kadrosuyla dikkat çeken Merry Happy Whatever’ın tek sezon olmasına üzüleceksiniz, bizden söylemesi.

Netflix
Netflix

Country Comfort 

Umut vadeden ama kariyerinde dibe vuran bir country şarkıcısı, bir dizi tesadüf sonucu beş harika çocuğun dadısı olur ve macera başlar. Birbirinden sevimli ve eğlenceli beş çocuğun kısa sürede kalbini kazanmayı başaran dadımız için işler kolay değildir; sürprizler de hiç eksik olmamaktadır. Katharine McPhee, Eddie Cibrian, Ricardo Hurtado gibi isimleri kadrosunda buluşturan Country Comfort ilk sezonunun ardından iptal edilse de 10 bölümden oluşan bu kısa ekran macerası, dizi izlerken yorulmamak isteyenler için birebir.

 

ETİKETLER: NETFLİX , DİZİ ÖNERİLERİ