METROPOL
METROPOL

05 Nisan 2022

Bridgerton İkinci Sezonuyla Rekor Bir Başlangıca İmza Attı

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

BRIDGERTON

LIAM DANIEL/NETFLIX

Netflix'in popüler dönem dizisi Bridgerton ikinci sezonuyla döndü.

Julia Quinn'in sekiz kitaplık serisinden uyarlanan dizinin ikinci sezonu The Viscount Who Loved Me kitabına odaklanarak Bridgerton ailesinin en yaşlısı olan Anthony ve onun gönülsüz evlilik arayışını anlatacak. Hatırlayacağınız üzere ilk sezonu da büyük ilgi gören dizinin sevilen karakteri Hastings Dükü Simon Bassett’e hayat veren Regé-Jean Page’in dizinin ikinci sezonunda olmayışı hepimizi üzmüş, kadroya katılan Simone Ashley ise merakımızı artırmıştı.

Dizinin ikinci sezonuna nihayet kavuştuk. Birçoğunuzun tüm bölümleri hızlıca izlediğine eminiz, zira rakamlar da bunu gösteriyor. Bridgerton’ın ikinci sezonuyla yayınlandığı ilk haftada Netflix’in izlenme rekorunu kırdığı açıklandı.

Dizinin ikinci sezonu, yayınlandığı ilk haftada Netflix üzerinde izlenme rekoru kırdı. Hollywood Reporter’a göre dönem dramasının son yayını, 25 Mart ile 27 Mart arasında dünya çapında 193 milyon saatlik izlenme süresine ulaştı. Dizinin ikinci sezonu ayrıca Netflix'in yayınlandığı 93 ülke içinde 92'de ilk 10'a girdi.

Genele bakıldığında da Bridgerton’ın platformdaki ilk 28 gününde toplam 625 milyon saat izlenen Squid Game'den sonra yayıncının tüm zamanların en çok izlenen ikinci dizisi olduğunu görüyoruz. Bakalım tahtı ele geçirmeyi de başaracak mı?

 

ETİKETLER: BRİDGERTON , NETFLİX