METROPOL
METROPOL

30 Nisan 2021

Bridgerton 2. Sezon’a Adım Adım

YAZI: HAİLEY MAİTLAND

DERLEYEN: ILGAZ GÖKIRMAKLI

netflixNetflix

Bridgerton cephesinden haberler gelmeye devam ediyor. Hatırlayacağınız üzere Netflix, son olarak “Sex Education” dizisinden hatırladığımız Simone Ashley'in Bridgerton dizisinin ikinci sezonunda başrol olarak yer alacağını duyurmuştu. Dikkat çeken bir başka açıklama ise Hastings Dükü Simon Bassett'ı canlandıran Regé-Jean Page'in ikinci sezonda yer almayacağı bilgisiydi. Netflix'in bugüne kadar en çok izlenen orijinal dizisi olan Bridgerton'un ikinci sezonu merakla beklenirken, neler biliyoruz bakalım.

 

'Bridgerton' Sezon 2 bir kitaba mı dayanıyor?

Julia Quinn'in sekiz kitaplık serisinden uyarlanan dizinin ikinci sezonu "The Viscount Who Loved Me" kitabına odaklanarak Bridgerton ailesinin en yaşlısı olan Anthony'ye ve onun gönülsüz evlilik arayışını anlatacak. Bu nedenle ikinci sezonda Daphne’nin aşk hikayesini bir kenara bırakıp, abisi Anthony Bridgerton’ın evlilik sürecini izleyeceğiz.

'Bridgerton' 2. Sezonunun çıkış tarihi ne zaman?

Çekimler 2021 baharında başlayacak, ancak yapımın ölçeği göz önüne alındığında, Netflix'in ikinci Bridgerton sezonunu yayınlaması 2022 olabilir. Duyuruları dört gözle beklemeye devam edebiliriz.

İkinci sezon kadrosunda nasıl değişiklikler olacak?

Dizinin başlığından da tahmin edebileceğiniz gibi, Daphne (Phoebe Dynevor) dahil olmak üzere tüm Bridgerton'lar önümüzdeki sezon çıkacak. Netflix'ten gelen, “Daphne sadık bir eş ve kız kardeş olarak kalacak, erkek kardeşinin yaklaşan sosyal sezonda ve sunabileceği şeylerde gezinmesine yardımcı olacak” bilgisine sahibiz. Şimdiye kadar yapılan duyurular arasından belki de en büyüğü Netflix'in, son olarak “Sex Education” dizisinden hatırladığımız Simone Ashley'in Bridgerton dizisinin ikinci sezonunda başrol olarak yer alacağını onaylamasıydı. Ashley, Anthony Bridgerton'ın (Jonathan Bailey) sevgilisi Kate Sharma rolüyle karşımıza çıkacak. Karakterin, akıllı ve bağımsız bir kadın olduğu ve Anthony Bridgerton’ı zorlayacağı gelen diğer bilgiler arasında. Öte yandan Rupert Young, Londra'ya yeni gelen ve en önde gelen ailelerinden bazılarıyla bağlantıları olan bir aristokrat Jack rolünde karşımıza çıkacak. Calam Lynch, ise matbaa asistanı Theo Sharpe'yi oynayacak.

'Bridgerton'ın ikinci sezonuyla ilgili ipuçları var mı?

Anthony rolünde oynayan Jonathan Bailey Vogue UK’ye yaptığı açıklamada, “Bridgerton dünyasının ihtişamlı gösterisinin mümkün olan en iyi şekilde daha belirgin hale geleceğini hissediyorum. Bu çok çılgınca ve harika. Ayrıca bu seride Anthony'nin yanı sıra pek çok harika karakter tanıtılacak. Shonda ve Chris tarafından kurulan sağlam evren genişleyecek ve sınırları zorlamaya devam edecek. Bence herkesin sevdiği şeylerden daha fazlası olacak." şeklinde açıklamada bulunurken şimdilik elimizdeki en sağlam ipucunun bu olduğunu söyleyebiliriz.

Bridgerton'un 3. ve 4. sezonu hakkında şimdiye kadar ne biliyoruz?

13 Nisan'da gelen sürpriz bir duyuruyla Netflix sevilen dizinin 3. ve 4. Sezonunu da onaylamıştı. Bridgerton'ın her sezonunun Julia Quinn'in romanlarından birine karşılık geleceği düşünülürse, üçüncü sezonun, çalışmak zorunda kalan bir kontun kızı olan Sophie Beckett'e odaklanacağını söyleyebiliriz. Dördüncü sezon ise Romancing Bay Bridgerton'dan ilham alacak ve Colin'in Avrupa seyahatlerinden sonra Penelope Featherington ile olan ilişkisini anlatacak.

Toplamda kaç 'Bridgerton' sezonu olacak?

Bu sorunun cevabını bilmiyoruz. Ancak her şey yolunda giderse ve elbette Shonda Rhimes isterse, her biri farklı bir kardeşin romantik talihsizliklerini anlatan sekiz romana karşılık gelecek sekiz dizi olacak. Doğum sırasına göre kardeşleri de hatırlatalım: Anthony, Benedict, Colin, Daphne, Eloise, Francesca, Gregory ve Hyacinth. 

Yeni sezon fragmanı geldi mi?

Maalesef. Şimdilik sakince beklemeye devam ediyoruz.

ETİKETLER: BRİDGERTON , NETFLİX