METROPOL
METROPOL

28 Mayıs 2022

Bridgerton 3. Sezon Hakkındaki Tüm Sorular ve Cevapları

YAZI: RADHİKA SETH

DERLEYEN: DİLRUBA KARAKÖSE

22-05/26/screenshot-wwwvoguecom-20220526-12_34_11.png

Fotoğraf: Liam Daniel

Shonda Rhimes imzalı dizi, bu sefer Colin Bridgerton ve Penelope Featherington'ın aşk hikayesine odaklanarak, şeker renginde, tüylerle kaplı ihtişamıyla geri dönecek.

Bridgerton 3. sezon kitaba mı dayanıyor?

Evet. Netflix sansasyonunun Daphne ve Simon'ın romantizmine odaklanan ilk sezonu, Julia Quinn'in Bridgerton serisinin ilk romanı The Duke and I'dan uyarlanırken, Anthony ve Kate'in hikayesi ise The Viscount Who Loved Me isimli ikinci kitaptan yola çıkmıştı. Hayranlar, 3. sezonun Benedict'in evlilik yolundaki mutluluğuna giden üçüncü kitap An Offer From a Gentleman'dan uyarlanacağını varsaymıştı, ancak 15 Mayıs'ta Variety durumun böyle olmayacağını bildirdi. Bunun yerine dizi, Quinn'in dördüncü kitabı Romancing Mister Bridgerton'da yaptığı gibi, Colin ve Penelope'nin ilişkisini daha fazla keşfetmek için ileriye atlayacak. Nicola Coughlan, Hollywood'daki bir Netflix paneli sırasında haberi doğruladı ve “2. sezonun iki haftasından beri bu sırrı sakladım.” dedi.

Coughlan ve Colin'i oynayan başrol oyuncusu Luke Newton, etkinlikten kısa bir süre sonra Netflix aracılığıyla, değişikliğin nedeni de dahil olmak üzere daha fazla ayrıntı açıkladı. Şimdiye kadarki hikayeleri hakkında ise Coughlan “Bence insanlar gerçekten takıntılı olacak. Kitap severlerin mutlu olacağını düşünüyorum.” dedi.

Romancing Mister Bridgerton'da Colin seyahatlerinden dönüyor ve Penelope'yi yepyeni bir gözle görmeye başlıyor, ancak ikilinin birbirlerinden sakladıkları önemli sırlar yüzünden bir araya gelmeleri engelleniyor. 3. Sezonda Colin'in, Eloise'in olduğu gibi, Penelope'nin Lady Whistledown olduğunu keşfetmesini göstereceği neredeyse kesin olsa da, hikayenin kaynak materyalden sapması da muhtemel. Ne de olsa okuyucuların dördüncü kitaba kadar öğrenmediği Quinn'in romanlarının aksine, Lady Whistledown'ın kimliği 1. sezonun sonunda ortaya çıkıyor.

22-05/26/screenshot-assetsvoguecom-20220526-12_34_22.png

Fotoğraf: Liam Daniel

Bridgerton 2. sezon kadrosu 3. sezon için geri dönecek mi?

Coughlan ve Newton'un yanı sıra, Bridgerton'ın 2. sezon kadrosunun çoğu, Anthony (Jonathan Bailey), Lady Violet Bridgerton (Ruth Gemmell), Lady Portia Featherington (Polly Walker), Lady Danbury (Adjoa Andoh), Queen dahil olmak üzere Charlotte (Golda Rosheuvel) ve Bridgerton klanının geri kalanı—Daphne (Phoebe Dynevor), Benedict (Luke Thompson), Eloise (Claudia Jessie), Hyacinth (Florence Hunt) ve Gregory (Will Tilston) da 3. sezon için geri dönmeli.

Daha iyi haber var mı? Dizinin başlangıcından sonra hayranların favorisi olmasına rağmen 2. sezonda yeniden görünmeyen Regé-Jean Page'in canlandırdığı Hastings Dükü, Bridgerton'ın son bölümünde Kate rolüyle göz kamaştıran Simone Ashley’in yaptığı açıklamaya göre geri dönecek. Ve Kate'in etkileyici küçük kız kardeşi Edwina'ya (Charithra Chandran) gelince? Henüz bir teyit yok, ancak genç sosyetenin bu sefer tercihen 2. sezonda adı geçen Kraliçe'nin yeğeni Prens Friedrich ile mutlu olmasını umuyoruz.

Bridgerton 3. sezon kadrosuna kimler katılacak?

Deadline’a göre, yeni sezon için oyuncu seçimi şu anda devam ediyor, yani önümüzdeki aylarda güncellemeler için gözlerinizi dört açmaya değer. Bununla birlikte, daha önce ortaya çıkan bir oyuncu seçimi haberlerinden biri, Hannah Dodd'un Francesca Bridgerton rolünde Ruby Stokes'un yerine geçeceği. Kısa süre önce Anatomy of a Scandal'ı izleyenler aşina olacaktır zira kendisi 90'larda Oxford Üniversitesi'nde okuyan Sienna Miller'ın karakterinin genç versiyonunu canlandırmıştı.

Bridgerton 3. sezonun kamera arkasında kim olacak?

Perde arkasında da değişiklikler olacak. 3. sezon için, daha önce Scandal ve Inventing Anna bölümlerinin yanı sıra Bridgerton'ın önceki sezonlarında da görev almış olan Jess Brownell’ı göreceğiz. Bununla birlikte, Bridgerton emektarı Shonda Rhimes, Betsy Beers ve Tom Verica ile birlikte baş yapımcı olarak görevde kalacak, bu da dizinin tonunun veya görsel stilinin 3. sezonda önemli ölçüde değişmeyeceği anlamına geliyor.

Bridgerton 3. sezon ne zaman yayınlanacak?

Bridgerton'ın bir sonraki sezonunun ekranlarımıza gelmesine biraz daha zaman olabilir, ancak Deadline'a göre dizi bu yaz çekilmeye başlanacak ve 2023'ün başlarında izlemek mümkün olabilecek.  

Bridgerton 4. sezon hakkında şu ana kadar ne biliyoruz?

Netflix, elbette odak noktası henüz bilinmemekle birlikte, Bridgerton'ı dördüncü sezon için yeniledi. Üçüncü romanı An Offer from a Gentleman’ı kaynak olarak alırsa, spot ışıkları bir kontun kızı Sophie Beckett'e aşık olan Benedict'e çevrilecektir. Kitapta Sophie, Lady Bridgerton'ın yıllık maskeli balosuna gizlice girdikten sonra o ve Benedict, adeta Cinderella-Romeo-&-Juliet anı yaşar. Daha sonra kaçtığında, mümkün olan her şekilde onu takip etmeye yemin eder.

Bridgerton toplam kaç sezon olacak?

Bridgerton'ın sekiz sezon sürmesi ve her bölümün farklı bir kardeşe odaklanması bekleniyor. Daphne, Anthony, Colin ve Benedict'in ardından, gösteri teorik olarak Eloise, Francesca, Hyacinth ve Gregory'ye geçmeli ve her birine kendi mutlu sonlarını vermeli.

Bridgerton’ın spin-off dizisi olacak mı?

Evet ve Rhimes'ın kendisinin kaleme aldığı dizi, India Amarteifio'nun canlandırdığı genç Kraliçe Charlotte'un, 17 yaşında Kral George ile evlenmek üzere Londra'ya gelmesi üzerine odaklanacak.

Bridgerton 3. sezon prömiyerine kadar kendimi nasıl eğlendirmeliyim?

İlk iki sezonu yeniden izleyerek başlayın, resmi podcast'i dinleyin, Quinn'in romanlarını okuyun ve bu yaz Netflix'te heyecanla beklenen bir başka Regency romantizminin daha yayınlanacağı gerçeğiyle kendinizi teselli edin: Dakota Johnson liderliğindeki Persuasion.

ETİKETLER: BRİDGERTON , BRİDGERTON 3.SEZON , DİZİ