METROPOL
METROPOL

27 Şubat 2021

Bir Rüyadan Uyanış

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

Victoria's SecretGetty Images

90’ların sonundan beri Victoria’s Secret en popüler iç giyim markalarından biri olmuştur. Yılbaşı akşamlarının vazgeçilmez defilesi, her sene yarattığı temalarla başka bir peri masalını görsel dünyaya taşırken Gigi Hadid’den Adriana Lima’ya, Barbara Palvin’den Kendall Jenner’a sayısız ismi top model zirvesine çıkarmıştı. Her defileyi adeta bir ünlüler geçidine çeviren marka; Rihanna, Justin Bieber, Harry Styles, Bruno Mars dahil olmak üzere uzun bir sanatçı listesiyle de unutulmaz pek çok performansa imza atmıştı.

Ancak uzun yıllar etkisini koruyan bu kusursuz ve tek tipi savunan güzellik algısı zamanla değişerek Victoria's Secret'ın kalmakta ısrar ettiği ibreyi ters yöne doğru çevirmeye başladı.

Victoria's SecretFotoğraf: Corey Tenold

2019 yılında büyük bir merakla beklenen defilenin iptal edilmesinin ve markanın yetkililerinden Stuart Burgdoerfer’ın "Daha farklı bir iletişim stratejisiyle ilerlemeyi hedefliyoruz ve gösterişli bir defile yapmak artık planlarımızın içinde yer almıyor." açıklamasından sonra rüyadan uyanış resmiyet kazanmıştı.

Film yapımcısı Matt Tyrnauer, “Victoria’s Secret’in Yükselişi ve Düşüşü” (The Rise and Fall Of Victoria’s Secret’) adıyla 3 bölümlük bir seriyle markanın çalkantılı sürecine ışık tutmaya hazırlanıyor. 

Victoria's Secret'in iç dünyasına ve arka planda yaşanılanlara odaklanacak olan belgeselin, 2022 yılının başlarında Hulu adlı dijital platformda yayınlanması planlanıyor.

ETİKETLER: VİCTORİA'S SECRET , BELGESEL , 2022