METROPOL
METROPOL

12 Ocak 2021

2021'de İzleyeceğimiz Stil Sahibi Diziler

YAZI: HAZAL BAYAT

İlham almaya hazır olun: 2021'de yayımlanması beklenen bu 5 yapım stil sahibi karakterleri ve hikayeleriyle tüm moda tutkunlarını ekrana kilitlemeye aday.

Inventing Anna

moda-konulu-dizilerFotoğraf: Getty Images

Manhattan sakinlerini dolandırarak kazandığı parayla bir moda ikonu haline gelen Anna Delvey'nin öyküsü, 2021'in en çok beklediğimiz dizilerinden birinin, Inventing Anna'nın konusu. Gazeteci Jessica Pressler'ın How Anna Delvey Tricked New York’s Party People (Anna Delvey New York'un Parti İnsanlarını Nasıl Kandırdı) isimli makalesinden yola çıkarak yazılan Inventing Anna, Instagram'ın sahte mirasyedisi Anna Sorokin, ondan şüphelenen fitness eğitmeni ve sırrını ortaya çıkaran gazetecinin etrafında şekilleniyor. Senaryosu Shonda Rhimes tarafından yazılan Netflix dizisinin başrolünde ise Ozark ile ün kazanan başarılı oyuncu Julia Garner var.

It’s A Sin

moda-konulu-dizilerFotoğraf: IMDB

80'ler İngiltere'sinde, dönemin modasını yaşatan dört arkadaşın hikayesini anlatan It's A Sin, AIDS ile değişen hayatları ve virüsün korkunç yüzünü gösteriyor. 2021'de yayınlanacak dizinin oyuncu kadrosunda Neil Patrick Harris gibi yakından tanıdığımız isimler de var. Dizinin yayın tarihi henüz kesin değil; ancak fragmanı şimdiden heyecanlanmamızı sağlamaya yetiyor.

And Just Like That...

sex-and-the-cityFotoğraf: IMDB

Yıllar sonra ekranlara And Just Like That... ismiyle dönen Sex and the City dünyasında her şey değişmiş olabilir: Carrie'nin ilişki durumu, Miranda'nın mesleği, Charlotte'un çocuk sayısı... Ancak değişmediğine kesinlikle emin olduğumuz bir şey var, Carrie'nin ilham veren stili! Yıllarca New York'ta yaşayan 30'lu yaşlarındaki dört kadının hikayesini anlatan Sex and the City, 2021'de 50'li yaşlarındaki üç kadının hikayesiyle devam edecek.

Halston

"Yaşadığı çağa yön veren bir modacının moda imparatorluğunu kurma hikayesini anlatan bir mini dizi." Bir diziyi nerede ve nasıl çekildiği, kimlerin rol aldığı fark etmeksizin izleme listemize eklememizi sağlayan bu tanımlama, yeni Netflix dizisi Halston'a ait. Amerikan modasının fenomeni Halston'ın yükseliş ve düşüşünü anlatan dizi, yalnızca modacının ikonik tasarımlarını ve hikayesini değil, 70'leri de ekrana taşıyor.

Gossip Girl

moda-konulu-dizilerFotoğraf: Getty Images

Ve Gossip Girl... Modanın başrolü paylaştığı Upper East Side dünyası, dizinin günümüze uyarlanan versiyonuyla geri gönüyor. Lise çağındaki bir grup gencin zaman zaman aşırıya kaçan yaşantılarını, sokak stiline yön veren cesur kombinasyonlarıyla birleştiren yapım ortaya hepimizi en az bir sezon daha ekrana kilitleyecek. Ekranlara dönecek isimler ve hikayeler değişecek olsa da stil sahibi karakterlerin bizimle olmaya devam edeceğini fotoğraflardan anlamak kolay.

ETİKETLER: VOGUETAVSİYE , DİZİ ÖNERİLERİ , DİZİ ÖNERİSİ , MODA KONULU DİZİLER