13 Mayıs 2021

Vogue Türkiye Editörleri Seçti: Sezona Dair Yatırımlık Parçalar

Evde kaldığımız süre çoğumuzu alışverişte online kanalları kullanmaya itti. Bu durum sahip olduğumuz alışveriş alışkanlıklarını farklı bir boyuta taşırken bazılarımız satın alma kararını daha çok yatırımlık parçalar üzerine odaklamayı tercih etti. Vogue Editörleri de sezondan favori parçalarını seçti ve yatırımlık seçimleriyle ilham verdi. 

Ceylan Atınç, Moda Direktörü

Cult Gaia’nın son iki koleksiyonu uzun zamandır radarımda. Kendi tarzımda çok fazla canlı renk ve desen sevmediğim için Cult Gaia’nın elbiselerini uzun süre giyebilirim, her yaz dolabımdan çıkarıp valize koyarken mutlu olabilirim gibi geliyor. 

cult gaia elbise

 

Beril Türkmen, Moda Konuları Editörü

Deri biker ceketleri stilimin en iyi tamamlayıcısı olarak tanımlayabilirim. Ganni ise, kendine has tasarım estetiği ve şeffaf üretim politikalarıyla son zamanlarda en sevdiğim markalardan. 2021 İlkbahar/Yaz koleksiyonuyla sunulan bu ceket ise hem eskitilmiş dokusu hem de kalıbıyla alışveriş listemde. Parçanın gelip geçici bir trende dahil olmaması ve konformist çizgisi, onu gözümde “yatırımlık” olarak konumlandırmamı sağlıyor.

cult gaia elbise

Aydan Sıvacı, Moda Editörü

Loewe'nin her sezon farklı yorumladığı hasır çantalar uzun zamandır arzu nesnelerimden. Özellikle yazın seyahatlerim esnasında çanta değişikliği yapmaktan pek hoşlanmıyorum ve hasır çantaları tüm kıyafetlerime uyarlayabilmek oldukça pratik geliyor. Doğal rafyadan elde üretilmiş bu geniş ve kullanışlı modeli uzun süre sıkılmadan kullanacağımı düşünüyorum. 

cult gaia elbise

ETİKETLER: 2021 İLKBAHAR/YAZ , EDİTÖRÜN SEÇİMİ