14 Haziran 2021

Emily Ratajkowski’nin Deniz Kızı Günlükleri

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

Emily Ratajkowski, versace

@emrata

Versace’nin serin suları karaya taşıyan 2021 İlkbahar/Yaz koleksiyonu gösterişli bir deniz altı hikayesi yaratarak pek çok derginin yaz sayısına da ilham kaynağı olmuştu. Deniz yıldızlarının ve istiridye kabuklarının önderliğinde işlemeli detayların, dalgalı formların ve saten kumaşların yer aldığı koleksiyon, ıslak saçlar ve bronz tenlerle uyumlanarak ilk gördüğünüz anda bile sizi tatil rotalarına ışınlayabiliyordu.

Emily Ratajkowski, versace

Süper model Emily Ratajkowski’de 30. yaş kutlamasını modern bir deniz kızı masalına dönüştürerek bu keyifli koleksiyondan parçalarla karşımıza çıktı. Instagram üzerinden yaptığı paylaşımlarda ilk olarak istiridye kabuğu formundaki işlemeli bir üst ve neon bir etekle ile açılışı yapan Ratajkowski, ardından defilede Irina Shayk’ın taşıdığı mavi saten elbiseyle zarif bir bitiriş yaptı.

Ayrıca bu koleksiyonun bir başka özelliği de içinde barındırdığı sembollerin 1992 yılında Gianni Versace tarafından hazırlanan Tresor de la Mer (Denizin Hazinesi) adlı İlkbahar/Yaz koleksiyonundan ilham alması.

ETİKETLER: EMİLY RATAJKOWSKİ , VERSACE , 2021 İLKBAHAR/YAZ