21 Eylül 2016

Londra Moda Haftası'nın En İyi 6 Koleksiyonu

EDİTÖR: İNAN KIRDEMİR

Dünya trendlerinin gideceği yönü önceden tahmin etmek için Londra Moda Haftası bulunmaz bir fırsat. Londra'nın yenilikçi ruhu ve sokaklarından sanat fışkıran yapısı başta bireyleri olmak üzere moda sektörünü de yakından etkiliyor. Tüketim çılgınlığının kırmızı alarm verdiği bir dönemde, Christopher Bailey, Erdem, J.W.Anderson gibi özgür ve özgün beyinlerin bizlere sundukları ilizyonun değeri büyük. 

Burberry Sonbahar/Kış 2016Burberry Sonbahar/Kış 2016 Defilesi

Referandumda Avrupa Birliği'nden ayrılma kararı alan Birleşik Krallığı'n aksine, Londra merkezli tasarımcılar sınırları ortadan kaldırmakla meşgullar. Erdem'in 16. yüzyıldan günümüze aktardığı hikayesi, Mary Katrantzou'nun özüne dönerek Antik Yunanis'tandan bildirmesi ve Burberry'nin Virginia Woolf'un 'Orlando' romanını baz alarak, zamansız ve dünyalı olmaya yönelik tasarımlar yaratması bu global anlayışın en önemli kanıtı. 

Bugün itibariyle soluğu Milano Moda Haftası'nda almaya başlamışken, Londra'nın en etkileyici 6 moda hikayesi mercek altında.

ETİKETLER: LONDRA MODA HAFTASI , 2017İLKBAHARYAZ , 2016SONBAHARKIŞ , BURBERRY , ERDEM , CHRİSTOPHER KANE , VERSUS VERSACE , J.W. ANDERSON , MARY KATRANTZOU