LIVING
LIVING

19 Kasım 2021

Maldivler’in Büyülü Dünyasında Sağlıklı Yaşam Merkezi

joali being

Arınmak, tazelenmek ve şehrin karmaşasından biraz olsun uzaklaşmak için bazen sadece hafta sonu tatilleri yetmez ve derinlemesine huzur için farklı alternatifler denemek gerekir. Egzotik atmosferi ile Maldivler, kaçış planları için keyifli destinasyonlardan biriyken sağlıklı yaşamı merkezine alan Joali Being, bu büyülü dünyada daha fazla zaman geçirmek için misafirleriyle buluşuyor.

 joali being

Maldivler'de doğadan ilham alan ve tabiatla bütünleşen ilk sağlıklı yaşam merkezi olan Joali Being, misafirlerine arınma ve yenilenme vaadi sunuyor. Yenilenme yolculuğunun başlangıç noktası kabul edilen bu kendine özgü merkez, sürdürülebilirliğe olan saygılı yaklaşımıyla da dikkat çekiyor. 

 joali being

“Joali Being, dünyada benzeri olmayan bir sağlıklı yaşam merkezi olarak açıldı. Etrafımızdaki doğal dünya, bedenlerimiz ve zihinlerimizle olan ilişkimizi geliştirerek kişinin kendisiyle, başkalarıyla ve çevresiyle en derin bilinçli bağlantılarına ilham vermeyi ve canlandırmayı amaçlayan dönüştürücü bir destinasyon. Bu adanın her öğesi sunduğumuz hizmeti kusursuz kılmak için birlikte çalışıyor. Joali Being’in büyüsü, tüm ziyaretçilerin kendini keşfetme ve yenilenme serüveninin yolunu açmaya teşvik edildiği bir yer olmasından kaynaklanıyor. Bu sayede burayı ziyaret eden herkes evlerine canlanmış ve ilham almış hissederek dönecek.” - Joali Being Genel Müdürü Özgür Cengiz

 joali being

Multidisipliner tasarım stüdyosu Autoban’ın tecrübeli mimarları tarafından tasarlanan ve projesi Atölye4N tarafından yönetilen Joali Being, yerel çevreyi koruma, saygı gösterme ve bağ kurma gibi değerleri de tasarım yaklaşımının merkezinde tutuyor, biyofilik tasarım ilkeleri ile doğayla kusursuz bir uyum oluşturuyor.

 joali being

Joali Being, sunduğu hizmetlerde hem modern Batı biliminden hem de onurlandırdığı geleneklerden ilham alıyor. Konuklarının kendilerini keşfetme ve yenilenme yolculuğuna rehberlik ederken natüropatlar, terapistler ve hareket uzmanlarından oluşan özel uzman ekibiyle, bütünsel bir yaklaşım sunarak fiziksel ve ruhsal aydınlanmayı ve iyileşmeyi sağlamayı hedefliyor.

 joali being

Temeline sürdürülebilirliği yerleştiren Joali Being, doğanın ve çevrenin korunmasını sağlamak için çeşitli girişimlerde bulunuyor. Merkezin Maldivler'deki üç kaplumbağa koruma alanından birinde konumlanmasının yanı sıra bir Resif Restorasyon Projesi ve mercan fidanlığına ev sahipliği yapmayı planlıyor. Joali aynı zamanda seyahat ve turizm için dünyanın önde gelen bilimsel kıyaslama, sertifikasyon ve danışma grubu olan Earth Check ile etkili ve uzun vadeli sürdürülebilirlik girişimleri üzerinde işbirliği gerçekleştiriyor. Adanın sürdürülebilirlik altyapısı, tuzdan arındırılmış suyu şişeleme tesisi, yağmur suyu hasadı ve gri su geri dönüşüm sistemi, cam kırıcı ve geri dönüştürücü, 1750 gıda atığı kompost makinesi ve gübreleme için bitki atığı parçalayıcı ve güvenli deşarj için biyolojik atık su arıtma tesisi içeriyor.

 

joali being

 

joali being

ETİKETLER: JOALİ BEİNG , MALDİVLER , SAĞLIKLI YAŞAM , SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK