LIVING
LIVING

13 Nisan 2021

Doğanın Kollarında Kendinizi Şımartmanın Yeni Yöntemi: Glamping

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

21-04/12/photo-courtesy-of-paws-up.jpg

Doğayla iç içe olmaya belki de her zamankinden daha çok ihtiyacımızın olduğu bir dönemdeyiz. Pandemi nedeniyle pek çok şey yeniden şekillenmeye, dönüşmeye başladı. Son dönemlerde sıklıkla karşılaştığımız glamping doğada vakit geçirirken konforundan vazgeçmek istemeyenleri mutlu edecek bir seçenek.

Daha önce hiç duymayanlar için glampingin ne olduğunu açıklayarak işe başlayalım. Geleneksel kampçılığın lüks ve konforlu hali olarak özetleyebiliriz. Kamp yapmak birbirinden özel maceralar yaşatsa da kabul edelim ki zorlayıcı yönleri de bir hayli fazla. Glamping ise rahatsız edici yönler olmadan kamp yapmanın sağladığı özgürlüğün ve doğaya yakınlığın tadını çıkarmanızı sağlıyor.

Yaz tatili için hayaller kurmaya başlamışken glamping neden bu kadar popüler olduğunu ve neden seveceğinizi açıklıyoruz.

Ekolojik bir deneyim

Glamping, bir otel veya evin lüksüne sahip olsa da bu seçeneklerin her birinden çok daha fazla çevre dostu. Su sistemleri çevre dostudur, yiyecekler yerel kaynaklardan tedarik edilir ve karbon ayak izi sıradan bir tatile göre çok daha düşüktür. Tatiliniz için kendinizi şımartırken bunu doğa için en az zararlı şekilde yapmak size sandığınızdan daha iyi hissettirecektir.

Doğanın kollarında

Tıpkı geleneksel kampta olduğu gibi, glamping yapmakla ilgileniyorsanız, aslında bir parçası olmadan, doğaya daha yakın bir hayatı deneyimlemek istersiniz! Glamping tam da buna olanak tanır. Her gün dünyamızı paylaştığımız güzel canlılarla yakın çevrenizi paylaşan, ancak nadiren tanıklık eden veya üzerine düşünen, sizi vahşi doğaya götüren bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Aileniz veya arkadaşlarınızla özel anlar yaratın

Kendinizi günlük yaşamın normalliğinden uzaklaştırıp bu deneyimi başkalarıyla paylaştığınızda, doğal olarak yakınlaşırız. Normalde olduğundan daha fazla güler, sohbet eder ve daha fazla zaman geçiririz. Ne şekilde olursa olsun, tatiller güzel anılar biriktirmek için eşsiz zamanlardır. Sevdiklerinizle, doğanın kucağında olmak ve bir o kadar da rahat etmek unutulmaz bir deneyim olabilir.

Ne olursa olsun, bir tatil şımartmalıdır!

Ne olursa olsun, bir tatilden en büyük beklentimiz bize iyi gelmesidir. Üstelik kamp yapmak harika bir macerayken yerde uyumak, uygun bir banyo bulamamak ya da böceklerle uğraşmak herkesin yapabileceği şeyler değil. Kamptan farklı olarak, glampingle soğuk ve sert bir zeminde uyumak zorunda kalmazsınız, böceklerle mücadele etmez ve tatilden sonra yorgun bir vücutla şehre dönmezsiniz. Büyüleyici çadırlar, kulübeler, ağaç evler, kulübeler, hepsi çadırlardan çok daha geniştir. Tatilde rahatlamanıza ve kendinizi evinizde hissetmenize yardımcı olan otel benzeri bir misafirperverlik size iyi hissettirecektir.

 

 

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

Glamping Hill (@glampinghill)'in paylaştığı bir gönderi

ETİKETLER: GLAMPİNG , 2021 SEYAHAT TRENDLERİ