EN VOGUE
EN VOGUE

10 Ağustos 2021

TikTok Yeni Özelliğini Duyurdu

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

tiktok

Getty Images

Eski dostumuz Snapchat’ten yadigâr kalan hikayeler (story) özelliği uzun zamandır Instagram ve Facebook’ta da kullanıyor. Son zamanlarda hepimiz 24 saat içinde kaybolan video ve görüntüleri paylaşıyor, hatta kimi zaman asıl gönderilere bakmadan yalnızca hikayeler’le sosyal medya turumuzu tamamlıyoruz. Hikayeler’in bu başarısına TikTok da kayıtsız kalamamış olsa gerek ki bu özelliği test ettiğini duyurdu. Twitter'da TikTok Stories'in ekran görüntülerini paylaşan sosyal medya danışmanı Matt Navarra da haberi doğruladı.

"TikTok Hikayeleri" olarak adlandırılan yeni özellik, Instagram veya Snapchat gibi uygulamalardaki diğer hikaye işlevlerine benzer şekilde çalışacak. Hikayeler, otomatik olarak silinmeden önce TikTok'ta 24 saat boyunca izlenebilecek, yeni eklenenler ise kaydırmalı kenar çubuğunda görülecek.

TikTok, uygulamadaki yeni özelliğin "hayranlarla etkileşim kurmanın yeni bir yolu" olmasını umuyor. Bu yeni özelliğin ilk olarak hangi ülkelerde ve cihazlarda test edileceği henüz açıklanmadı.

Twitter, kullanıcıların 24 saat sonra kaybolan fotoğraf ve videoları yayınlamasına izin veren Fleets işlevini yakın zamanda durdurmuştu. Hikaye özelliği TikTok kullanıcıları tarafından sevilip benimsenecek mi zaman gösterecek.

 

 

ETİKETLER: TİKTOK