EN VOGUE
EN VOGUE

24 Ocak 2022

Sanat ve Teknoloji ile Geçen Bir Gün

samsung

Geçtiğimiz hafta İstanbul Resim ve Heykel Müzesi sanat ve teknoloji dolu bir deneyimin merkezine dönüştü. Müzede Selfie Günü’nde, Yekta Kopan’ın rehberliğinde özel bir etkinlik gerçekleşti ve katılımcılar müzede yer alan eserleri izleyip hakkında bilgi alırken eşsiz anları Samsung Galaxy S21 FE 5G ile kaydettiler. 

Türkiye’de müzelere ilgiyi artırmak amacıyla 2018 yılından bu yana gerçekleştirilen Müzede Selfie Günü etkinliği kapsamında bu yıl yenilenen yapısı ile İstanbul Resim ve Heykel Müzesi mekan olarak seçilirken Türk ve dünya sanatçılarının resim, heykel, özgün baskı yapıtlarını, Antik dönemden ve Rönesans döneminden heykel mülajlarını ve müzeye bağış yoluyla gelmiş özel koleksiyonları görme imkanı yakanmış oldu. Yekta Kopan ise etkinlik boyunca resim sanatından toplumsal tarihe odaklanan birçok konuda izleyicileri bilgilendirdi ve müze turuna rehberlik etti. İzleyiciler ise bu anları farklı çekim teknikleri ile profesyonel bir deneyim sunan Samsung Galaxy S21 FE 5G’i kullanarak ölümsüzleştirmiş oldu; hem eserler, hem de eserler önünde eğlenceli selfie’ler çekildi. 

samsung

Şimdiye kadarki en iyi selfie çekim deneyimini sunan Galaxy S21 FE 5G sayesinde kullanıcılar, tüm sevdikleriyle yüksek çözünürlüklü selfie’ler çekebiliyor, ardından yapay zeka (AI) destekli gelişmiş Yüz Güzelleştirme özellikleriyle en iyi görünüm için gerekli ayarları yapabiliyor. Ayrıca, İkili Kayıt özelliğiyle hem önlerinde hem de arkalarında olan biten her şeyi görüntüleyebiliyor.

İstanbul’un en değerli kültürel miraslarından olan ve Türkiye modern sanatının başlıca eserlerini korumak ve kamuyla paylaşmak için 1937 yılında Atatürk’ün isteği üzerine kurulan İstanbul Resim ve Heykel Müzesi, Emre Arolat tarafından, Sedad Hakkı Eldem’in yapısal izlerini sürdürecek şekilde yeniden tasarlanan ve izleyiciyle buluşan binasında ziyaret edilebilir.

ETİKETLER: SAMSUNG , SAMSUNG GALAXY S21 FE 5G , İSTANBUL RESİM VE HEYKEL MÜZESİ , YEKTA KOPAN