EN VOGUE
EN VOGUE

22 Şubat 2021

Sağlıklı Bir Yaşamı Teşvik Eden 5 Aplikasyon

Noom

Y kuşağını hedef alan Noom kalıcı bir kilo kaybı için davranış psikologları, beslenme uzmanları ve kişisel eğitmenler tarafından tasarlanmış bir sağlık uygulamasıdır. Hayatınızı kısıtlayan beslenme türlerini teşvik etmek yerine yaşam tarzınızda daha sürdürülebilir değişiklikler yapmanızı teşvik eden bu uygulama kişiye özel hizmet veren sağlık koçları, sağlık testleri ve motive edici makaleleri bünyesinde bulunduruyor. Ayrıca Noom aracılığıyla günlük egzersizlerinizi, kilonuzu, kan şekerinizi ve tansiyonunuzu takip edebilirsiniz. 

Deliciously Ella

Deliciously Ella’nın yaratıcısı Ella Mills’in yeni akıllı uygulaması kullanıcılarına 600’den fazla bitki bazlı tarif sunuyor. Çeşitli video ve fotoğraf içerikleriyle sunulan bu kolay uygulanabilen tarifleri hayata geçirmek için ihtiyacınız olan her şey de bu uygulamada yer alıyor. Alışveriş listeleri, ölçüm programları, uygulama videoları, fotoğraf hikayeleri daha sağlıklı bir yaşama sahip olmanıza yardımcı olmayı amaçlıyor. Deliciously Ella’da yemek tariflerinin yanı sıra farklı ihtiyaçlara yönelik çeşitli yoga, meditasyon, pilates ve kardio programları da yer alıyor.

Kate Moss

Fotoğraf: Arthur Elgort / Conde Nast

Habitshare

Daha sağlıklı bir yaşam için aldığınız kararları istikrarlı bir şekilde hayata geçirmeniz adına geliştirilen Habitshare bir nevi günlük olarak işlev görüyor. Ağırlık çalışmalarından meditasyona, beslenme rutininden uyku programına hayatınıza dair her şeyi kaydedebileceğiniz bu uygulama sizin gibi hedefleri olan bireylerle de iletişim kurmanıza yardımcı oluyor. Habitshare bünyesindeki arkadaşlarınızla kendi bireysel değişim sürecinizi paylaşabilir, onlarla ortak sorunlarınıza dair sohbet edebilirsiniz.

Water Reminder

Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için düzenli su içmek büyük önem taşıyor. Ancak birçoğumuz günlük hayat karmaşasında su içmeyi ihmal ediyoruz. İşte bu noktada Water Reminder uygulaması devreye giriyor. Yaşam tarzınız, kilonuz, boyunuz ve yaşınız doğrultusunda günlük ihtiyacınız olan su miktarını belirleyerek gün içerisinde hatırlatma yapıyor. Günlük, haftalık ve aylık su takibi yapmanızı sağlayarak hayatınızı kolaylaştırıyor. 

Hormone Horoscope

Hepimizin müdavimi olduğu Co-Star astroloji uygulamasından ilham alarak hazırlanan Hormone Horoscope aylık döngünüz doğrultusunda hayatınızı kolaylaştıracak çeşitli hatırlatmalar yapıyor. Değişen ruh hali, enerji seviyesi, uyku kalitesi, aşk hayatı gibi konular doğrultusunda gerçekleştirilen bu hatırlatmalar vücudunuz ile günlük hayatınız arasında denge kurmanıza yardımcı oluyor.

ETİKETLER: TEKNOLOJİ , SAĞLIKLI YAŞAM , YOGA , BESLENME , APLİKASYON