LIVING
LIVING

05 Ocak 2021

Bridgerton Genç Tasarımcılara İlham Oldu

YAZI: DİLRUBA KARAKÖSE

Yayınlanmasının üzerinden henüz çok zaman geçmemiş olmasına rağmen Bridgerton, gerek kostümleri gerekse de konusuyla sürekli adından bahsettirmeyi başarıyor. Hatta yakın arkadaş çevrenizde izlemeniz gerektiğine dair tavsiyeler de almış olabilirsiniz. Gossip Girl’ün sansasyonel dünyasını Downton Abbey asaletiyle birleştiren yapım, şimdi de genç tasarımcılara ilham kaynağı oluyor ve birbirinden başarılı parçalar ortaya çıkıyor.

Bridgerton

Nicola Coughlan in Edward Mendoza, Claudia Jessie in Shanti Bell, Phoebe Dynevor in Aurelie Fontan, Adjoa Andoh in Aurelie Fontan and Golda Rosheuvel in Edward Mendoza

Netflix’in British Fashion Council ile işbirliği yapması sonucu seçilen üç tasarımcı, Richard Quinn’in mentorluğuyla Bridgerton havasını modern zamana uyarlayarak tasarımlarını hayata geçiriyor. Bu iddialı tasarımcılar ise Aurélie Fontan, Edward Mendoza ve Shanti Bell… Ortaya çıkan birbirinden farklı tasarımlar, dizinin yıldızları Phoebe Dynevor, Nicola Coughlan, Claudia Jessie, Adjoa Andoh ve Golda Rosheuvel tarafından sergilenirken, fotoğraflar Amber Pinkerton imzası taşıyor. British Fashion Council Reklam Direktörü Gemma Juviler, bu işbirliğine dair düşüncelerini "Bu yıl İngiliz moda endüstrisi için en zor yıllardan biri oldu. Yetenekli tasarımcılarımızın yılın en büyük yapımlarından biri olan Bridgerton ilhamlı çalışmalarını desteklemek üzere Netflix’le ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz.” sözleriyle ifade ediyor.

ETİKETLER: NETFLİX , BRİDGERTON , BRİTİSH FASHİON COUNCİL